Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Suicidal Tendencies po raz pierwszy w Polsce

Zapowiada się ciekawe wydarzenie dla wszystkich tych co kochają ciężkie brzmienia. Kilka dni temu agencja Go Ahead poinformowała, że 30 marca w warszawskiej Stodole wystąpi legenda crossover thrash/hardcore punku amerykańska formacja Suicidal Tendencies. Będzie to pierwszy występ w naszym kraju jednej z najważniejszych grup tego gatunku. Amerykanie zapowiadają wydanie nowego albumu w roku 2010, więc na warszawskim koncercie z pewnością nie zabraknie utworów z nowego materiału jak i klasyki zespołu. Więcej informacji na temat miejsc sprzedaży biletów oraz ich cen już wkrótce.
Grupa została założona w 1981 roku w Kalifornii. Twórcą zespołu jest Mike Muir (znany również jako Cyco Miko), który do dziś pozostaje jedynym stałym członkiem Suicidal Tendencies.

Swoje pierwsze demo grupa zarejestrowała w roku 1982, a utwór "I Saw Your Mammy" znalazł się na składance "Slamulation". Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Frontier Records, której nakładem na rynek trafiła debiutancka płyta zatytułowana "Suicidal Tendencies". Znalazł się na niej jeden z najbardziej popularnych utworów S.T. "Institutionalized". Po serii problemów natury personalnej i prawnej, w 1987 roku ukazała się druga, bardziej metalowa płyta Kalifornijczyków: "Join The Army" z klasycznym już dzisiaj nagraniem "War Inside My Head". Grupa wciąż ewoluowała stylistycznie, zdobywając coraz większa popularność wśród fanów muzyki heavymetalowej. W 1988 roku wydany został kolejny album "How Will I Laugh Tomorrow When I Can't Even Smile Today", na którym nowe oblicze zespołu było już wyraźnie słyszalne.

W roku 1989 do grupy dołączył basista Robert Trujillo (znany także z występów z zespołem Metallica), z którym Suicidal Tendencies osiągnęli największe sukcesy. EPka "Controlled By Hatred/Feel Like Shit...Déjà Vu" (1989) oraz albumy "Lights...Camera...Revolution!" (1990) i "The Art Of Rebellion" (1992) zyskały w USA status Złotej Płyty. Trzecia z nich trafiła na 52 pozycję listy The Billboard 200, a zespół koncertował m.in. u boku Metalliki i Queensrÿche. Rok 1993 przyniósł fanom kolejną produkcję zatytułowaną „Still Cyco After All These Years”, zawierającą w rzeczywistości ponownie nagrany debiut oraz 3 dodatkowe kompozycje. Szósty krążek grupy, zdecydowanie bardziej agresywny od poprzednich - "Suicidal For Life" ukazał się rok później i był ostatnim, na którym wystąpili Rocky George (gitara elektryczna), Robert Trujillo (gitara basowa) i Jimmy DeGrasso (perkusja).

Przez kolejnych 5 lat fani nie doczekali się nowej produkcji S.T. Grupie wygasł kontrakt z Epic Records, Muir i Truillo poświęcili się najpierw działalności w formacji Infectious Grooves, a następnie kontynuowali kariery w innych formacjach (Trujillo w Ozzy Osbourne Band, Muir jako Cyco Miko). W tym czasie - wbrew woli zespołu – na rynek trafiła kompilacja „Prime Cuts” (1997).

W 1998 roku, w nowym składzie grupa zarejestrowała materiał na EPkę „Six the Hard Way”, utrzymany w stylu hardcore punk / skatepunk. W podobnej konwencji nagrany został album „Freedumb” wydany w roku 1999. Rok później wydany został ostatni jak dotąd krążek „Free Your Soul and Save My Mind”.

Obecnie formacja pracuje nad nowym, pierwszym od dziesięciu lat albumie! Grupa koncertuje aktualnie w składzie: Mike Muir (wokal, w zespole od 1981), Mike Clark (gitara, w zespole od 1987), Dean Pleasants (gitara, w zespole od 1997), Steve Brunner (bas, w zespole od 2002) oraz Eric Moore (perkusja, w zespole od 2008).

Źródło: miastomuzyki.pl oraz suicidaltendencies.com
Komentarze
amorphous : Wow ;-) Tyle powiem ;-)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły