Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Six Feet Under - Maximum Violence

Six Feet Under, Maximum Violence, Alan West, Obituary, Steve Swanson, Massacre, Kiss

Od momentu swojego powstania Six Feet Under konsekwentnie zdobywał popularność i w momencie nagrywania swojej trzeciej płyty „Maximum Violence”, był już bardzo znany, choć zdania na temat jego twórczości były podzielone. Być może ze względu na rozwijającą się karierę tego zespołu opuścić go musiał Alan West, który nie mógł już pogodzić gry w nim z obowiązkami w Obituary. Na jego miejsce przyszedł Steve Swanson, który miał za sobą epizod w Massacre. Z nim w składzie nagrali płytę, która przebojem wdarła się w młodzieżowe upodobania, zyskując spory rozgłos i pełne hale na koncertach.

Receptą były bardzo proste i niskie dźwięki, tworzące nieskomplikowane, lecz wpadające w ucho konstrukcje. Tępe gitary, grobowy growling i bulgoczący bas, przyprawione nutką melodyjności potrafiły porwać i zapaść w pamięci. Na „Maximum Violence” wcale nie ma piekielnych blastów, zawrotnej prędkości, potwornej siły czy niezwykłej brutalności. Jest jednak trupi, grobowy klimat i charakterystyczne kompozycje, które okazały się kluczem do sukcesu.

Utwory tak naprawdę są do siebie podobne, choć ze względu na specyficzne riffy i wokalizy łatwo można je odróżniać. Wokal jest bardzo niski i bulgotliwy, ale, mimo to często łatwo go zrozumieć. Dlatego tyle jest tu cmentarnych przebojów na czele z moim ulubionym „Brainwashed”: „Only screams of torment, only fear and emptiness”. No, ale hitów jest znacznie więcej: walcowaty „Bonesaw”, żwawsze „Victims Of The Paranoid” i „No Warning Shot”, czy chorobliwe „Torture Killer” i oparty na banalnym, ale jakże melodyjnym riffie „This Graveyard Earth” to tylko niektóre z nich. Ciekawym dodatkiem jest cover Kiss „War Machine”. Zresztą w dziedzinie balsamowania piosenek na swoją death metalową modłę ten zespół miał już niedługo zacząć bardziej się specjalizować.

Tekstowo Six Feet Under utrzymuje muzyczną duszność i traktuje praktycznie wyłącznie o śmierci i zabijaniu. W ten sposób dopełnia swój wizerunek, który w niesamowicie łatwy sposób zaskakuje i zdobywa kolejnych zwolenników.

Tracklista:

01. Feasting On The Blood Of The Insane
02. Bonesaw
03. Victim Of The Paranoid
04. Shortcut To Hell
05. No Warning Shot
06. War Machine
07. Mass Murder Rampage
08. Brainwashed
09. Torture Killer
10. This Graveyard Earth
11. Hacked To Pieces

Wydawca: Metal Blade Records (1999)

Ocena szkolna: 5

Komentarze
zsamot : Świetny album, a koleś zastępujący Allena dodał mega świeżości...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły