Amphi Festival 2020
Paradoks
Muzyka :

Sacrilegium - nowy utwór dostępny do odsłuchu

Sacrilegium, Venomous Spell of Fate, Anima Lucifera, black metal, pagan metal, Wicher

"Venomous Spell of Fate" - drugi, premierowy utwór z nadchodzącego albumu Sacrilegium „Anima Lucifera” został udostępniony do odsłuchu. "Anima Lucifera" jest drugim pełnowymiarowym krążkiem Sacrilegium, nagranym po blisko 20 latach od debiutanckiej płyty "Wicher". Muzycznie można oczekiwać albumu zdecydowanie brutalniejszego i bardziej agresywnego, nie pozbawionego jednocześnie tej charakterystycznej nutki melancholii, charakteryzującej muzykę Sacrilegium. Muzycy przekonani są, iż na tym krążku udało się im zawrzeć wszystko, co tkwiło w nich przez ostatnie lata.

Tytuł płyty nawiązuje bezpośrednio do wiersza Leopolda Staffa, którego fragmenty zostały wykorzystane w nowych utworach zespołu, podobnie jak twórczość W. B. Yeatsa czy F. Pessoa, pojawiające się obok autorskich liryk N. Pogański duch ewoluował, od ludowej tradycji w kierunku rodzimej szkoły ezoterycznej. Na „Anima Lucyfera” zespół zgłębia tematykę okultystyczną, która towarzyszyła muzykom na początku ich drogi, dzisiaj jednak bogatszą o własne doświadczenia uzyskane na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

   

Płyta „Anima Lucifera” została nagrana w czteroosobowym składzie: S:.– guitars, N:. – voc, C:. – bass, R:. – drums jesienią 2015 roku w pomorskim North Studio. Miksów i masteringu dokonano w Czyściec Studio przez Nihila. Za okładkę i oprawę graficzną całości odpowiedzialny jest Marcin Łojek.

 

Tracklista:

00. Preludium

01. Heavenwings Shrugged

02. Angelus (Anima Lucifera)

03. Mare Tenebrarum

04. The Serpent Throne

05. ... and Soul

06. Venomous Spell Of Fate

07. Desiderium Immortalis

08. Anima Lucifera

09. Epilog

 

"Anima Lucifera" ukaże się 18.03.2016 nakładem Pagan Records jako: Digipak CD, Digital, Gatefold LP.

Jedyny koncert promujący „Anima Lucifera:

Sacrilegium + goście (Non Opus Dei, Martwa Aura, Dreadnought), 

Gdańsk, Protokultura 02.04.2016

Nagrania „Venomous Spell of Fate” można posłuchać tutaj.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły