Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Reedycje dwóch albumów Kr'shna Brothers

Ten polski zespół, grający muzykę grunge, został założony w Poznaniu w 1993 roku. Skład zespołu stanowili: Jacek Adamczyk (śpiew, gitara), Jarek "Shadok" Szydłowski (gitara), Witek Urbański (gitara basowa) oraz Tomasz Goehs (perkusja) znany także ze współpracy z tak uznanymi zespołami jak Turbo, Wolf Spider, Creation of Death, Kult, Kazik Na Żywo czy 2Tm2,3. W swojej krótkiej karierze zespół wydał zaledwie dwa albumy studyjne - „Food for Life, Spirit for Fuck” (1993) oraz „If...” (1995).
Wśród utworów, które można usłyszeć na debiutanckim wydawnictwie znajduje się cover piosenki Marka Grechuty – utwór "Dni, których nie znamy". Jedną z ciekawostek jest również  fakt, że riff z kompozycji "We know how to kill" użyto jako podkład do utworu "Artyści" grupy Kazik na Żywo, który znalazł się na ich albumie „Na żywo, ale w studio (1994). W 1994 roku na rynku pojawił się album koncertowy „Liveforfuck”. Materiał zarejestrowano 28 stycznia 1994 roku w studio "Giełda" w Poznaniu, podczas koncertu dla radia "Merkury".
 
Drugi album studyjny „If” wydano w ograniczonym nakładzie w 1995 roku. Jarek „Shadok” tak go wspomina: „W szczególności ważne było pojawienie się drugiego albumu ‘If’. Ważnego dla nas nie mniej niż ‘Food for life, Spirit for Fuck’, a może nawet bardziej osobistego, bo tworzonego i nagrywanego na spokojnie, który w wyniku niesprzyjającego zbiegu okoliczności, wydany został   w symbolicznym nakładzie i przez wielu nie zauważony. I tak staliśmy się dla wielu ludzi zespołem jednego albumu... Osobiście wiele razy słyszeliśmy od dziennikarzy lubiących debiutancki ‘Food for life, Spirit for Fuck’ - hey fajna płyta, szkoda, że tylko jedna. Kiedy mówiłem, że były dwie, widziałem zdziwione miny...”.
 
Kolejnym wydawnictwem zespołu był zapis wspólnego koncertu z zespołem Alastor, zarejestrowany na festiwalu w Jarocinie w 1993, a wydany pod tytułem „Live” kilka lat po rozpadzie grupy, w 2001 roku. Na gruzach formacji powstał rockowy zespół Lizar, którego stylistyka stanowiła spore zaskoczenie dla fanów Kr’shna Brothers.
 
Reedycje dwóch studyjnych wydawnictw - „Food for life, Spirit for Fuck” oraz „If...” - są doskonałą okazją, aby przypomnieć ten znakomity zespół. Jarek „Shadok": „Cieszy  niezmiernie mnie i pozostałych członków zespołu Kr’shna Brothers fakt jednoczesnej reedycji obu albumów. Ten pomysł pojawiał się w rozmowach z wieloma ludźmi  już od jakiegoś czasu. Czas chyba zatoczył koło, pojawił się odpowiedni wydawca (dzieki Metal Mind Productions!  :) i oto "If..." oraz „Food for life, Spirit for Fuck” znów ujrzą światło dzienne, przy tym "If..." nareszcie z należną mu ekspozycją. A dla tych co nigdy nie słyszeli Kr’shna Brothers pojawi się duża dawka kawałków za jednym razem. Lipiec 2011, hmmm... wydaje mi się, że to będzie bardzo dobry czas :)”.
 
Obie płyty ukażą się 18 lipca w nowej remasterowanej wersji w wydaniu digipak.
 
Kr’shna Brothers
"Food for life, Spirit for Fuck" (remastered)
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0691 DG
Barcode: 5907785037045
Format: CD DG
Gatunek: grunge
Data premiery: 18.07.2011

Lista utworów:
 
1. I Beg You - Stay With Me
2. We Know How To Kill
3. Dni, których nie znamy
4. Just Once
5. Night-time Victims
6. The Salvation Souls
7. Rise and Fall Down
8. I'm and I'm not
9. To be or not to be with me
10. I Fuck This Moral Obligation
11. Kr'shna Brothers
12. Tu i tam
 
Kr’shna Brothers
"If..." (remastered)
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0692 DG
Barcode: 5907785037052 
Format: CD DG
Gatunek: grunge
Data premiery: 18.07.2011

Lista utworów:
 
1. Jeżeli
2. Iron Head (Danger!)
3. I Feel You
4. I Fok
5. Visit Me
6. I'm Safe With You
7. Name Sake
8. It Must Be A Mistake
9. Burning To The Inside
10. Shout! Shout!
11. Pole zielone (Zakurzysz?)
 
Komentarze
minawi : Pierwsza płyta to było jak na tamte czasy coś, mam do niej ogromny sen...
zsamot : Cudownie!!! Debiut jest po prostu genialny, nie dalej jak tydzień temu go słuc...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły