Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Red Box w Polsce

Red Box, alternative, acoustic, synthpop

Red Box, brytyjska legenda muzyki odpowiedzialna za przeboje „For America”, „Chenko” czy „Hurricane” wystąpi 23 marca (niedziela) o godz. 19:00 w łódzkim Klubie Wytwórnia. Dzień wcześniej, w sobotę zespół pojawi się w Radiu Łódź oraz w Media Markt w Galerii Łódzkiej. W sprzedaży pozostała ostatnia pula biletów. Grafik zespołu podczas wizyty w Łodzi przedstawia się następująco: 22 marca (sobota) o godz. 17:00 Red Box wystąpi na żywo w Radiu Łódź. Będzie to akustyczny koncert, a wysłuchać go będą mogli wszyscy słuchacze stacji. Również w sobotę o godz. 19:00 każdy, kto zechce zdobyć autograf na płytach Red Box powinien pojawić się w Media Markt w Galerii Łódzkiej.

W niedzielę o godz. 12:00 Red Box w pełnym składzie odwiedzi patrona koncertu – Radio Zet Gold. Tu również czekają na słuchaczy niespodzianki. Od godz. 18:00 organizatorzy zapraszają do Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29). Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

- Koncertowaliśmy w Polsce kilka razy. Początkowo byłem zaskoczony jak duży i piękny jest Wasz kraj. Nigdzie wcześniej nie widziałem tak wiele zielonych, bujnych lasów… W porównaniu do Anglii macie tyle wspaniałej przestrzeni! Ludzie, jakich spotykamy w Polsce są zawsze bardzo gościnni, po prostu kochamy Wasze poczucie humoru i niepochamowaną żądzę życia. Kto jak kto, ale Polacy na pewno wiedzą co to znaczy „dobrze się bawić”! – mówi Simon Toulson-Clark, lider Red Box.

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle & The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji w nowym składzie „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single „The Sign” i „Hurricane” dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3.

Ceny biletów:

do 22 marca 2014 r. – 80,00 zł;

i w dniu koncertu – 23 marca 2014 r. – 85,00 zł.

- Zawsze jesteśmy zadowoleni z wizyty w Polsce. Nasi fani są dla nas bardzo, bardzo  uprzejmi i serdeczni. W przeciwieństwie do niektórych europejskich krajów, gdzie zdarzają się głośne rozmowy podczas naszych występów; szczególnie przeszkadzające, gdy gramy najcichsze utwory. Polscy słuchacze pozostają zaangażowani podczas całego koncertu. I są bardzo lojalni. Uważnie wsłuchujecie się w nowe utwory jak i w te starsze, ulubione kawałki – dodaje Simon.

Muzycy Red Box zapowiadają, że podczas koncertu w Łodzi będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2014).

- Naszym zdaniem absorbujecie muzykę jak gąbka i jesteśmy pewni, że Red Box to nie jedyny zespół z Wielkiej Brytanii, który to dostrzegł. Wszyscy w zespole nie możemy się doczekać, by ponownie dla Was zagrać! – kończy muzyk.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły