Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

I AM X ponownie w Polsce

Wizyty w naszym tego niezwykłego projektu przejdą chyba do tradycji, i oby długoletniej. 16 kwietnia przyszłego roku, IAMX ponownie odwiedzi nasz kraj występując po raz kolejny w warszawskiej Stodole. Wraz z wydaniem nowej płyty, czas na kolejną trasę koncertową. Volatile Times swoją premierę będzie miał w marcu 2011 roku, a już wkrótce poinformujemy was co do szczegółów dotyczących cen biletów. Po raz kolejny będziecie się mogli przekonać na własne oczy o niezwykłej żywiołowości koncertów I AM X.IAMX został założony przez Chrisa Cornera, znanego także z Sneaker Pimps.  Nazwa projektu jest nawiązaniem do tytułu pierwszej płyty Sneaker Pimps "Becoming X".

Chris Corner podkreśla, że IAMX to niezależny projekt, który jest dla niego terapią i sposobem, by wyrazić siebie. Corner jest nie tylko autorem muzyki i tekstów, ale również producentem i twórcą wizualizacji, które można oglądać podczas koncertów.

IAMX ma na swoim koncie trzy studyjne krążki: zainspirowany elektronicznymi dźwiękami lat 80-tych "Kiss And Swallow" (2004), nieco bardziej gitarowy "Alternative" (2006) oraz "Kingdom Of Welcome Addiction" (2009) z gościnnym udziałem między innymi znakomitej wokalistki Imogen Heap - wszystkie wydawnictwa spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyki.

W 2008 roku ukazał się album "Live In Warsaw" będący zapisem występu I AM X w radiowej Trójce. Płyta początkowo była dystrybuowana wyłącznie w Polsce, jednak poprzez internetową sprzedaż trafiła ostatecznie do rąk fanów na całym świecie.

W marcu 2011 roku światło dzienne ujrzy czwarty album IAMX, zatytułowany „Volatile Times”. Artysta porównuje płytę do wybuchowej psychologicznej podróży. „Przez lata usilnie starałem się rozszyfrować przeszłość, ale ostatecznie czuję, że ten album jest dla mnie przełomem" mówi Chris Corner.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły