Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Rage - Unity

Rage, heavy metal, Unity, power metal, Peter Wagner

Tyle lat na scenie, a jednak wciąż potrafili wnieść jakąś świeżość do swojej muzyki. W 2002 roku Rage, ponownie w tym samym składzie, nagrał album świetny muzycznie i przebojowy, wykorzystując wszelkie możliwości instrumentalne i wokalne jakie posiadają muzycy i jakie oferuje heavy metal. Wszystkim tym można delektować się na „Unity”.

Płyta jest mocna, z dużą ilością gitarowego grania. Ma solówki, skomplikowane riffy, no i bogatą perkusję. Postarano się również o to, żeby same utwory były zróżnicowane i wszystko nie było na jedno kopyto. Tak więc obok podniosłych, power metalowych pieśni, mamy mocniejsze „Down” i „Seven Deadly Sins” czy orkiestralny „Dies Irae” z łacińskimi chórami. Jak by jednak nie było Rage porywa temperamentem, melodyjnością i prawdziwym kunsztem w układaniu zajebistych kawałków. Niebagatelną rolę odgrywa w tym oczywiście śpiew Petera Wagnera. Potrafi on wzbudzić emocje, wyciągnąć swoje kwestie na pierwszy plan i rozwinąć się w płynnych i harmonijnych refrenach. Od początku lecą same hity i choć może nie wszystko jest tak przebojowe jak „All I Want” i „Insanity” to poziom kompozycji utrzymany jest do samego końca. Jak się zaczyna taki „World Of Pain” to jest klasa sama w sobie. Po pierwszej linijce jestem kupiony. Dodając do tego znakomite fragmenty instrumentalne, jak choćby powerowe sola w „Set This World Of Fire” czy heavy łamańce w „Dies Irae”, mamy sztukę kompletną pod względem kompozycyjności, instrumentalności i śpiewu.

Dwa numery są instrumentalne, choć „Shadows” to tylko taki krótki, sentymentalny wstęp do równie uczuciowego „Living In A Dream” i właściwie ciężko powiedzieć dlaczego wystepuje jako oddzielna pozycja. Natomiast wieńczący album „Unity” to już cały, długi łańcuch gitarowo-perkusyjnych popisów i różnego rodzaju zagrywek. Utwór tak samo udany jak wszystkie poprzednie. Brawo.

Tracklista:

01. All I Want

02. Insanity

03. Down

04. Set This World Of Fire 

05. Dies Irae 

06. World Of Pain 

07. Shadows 

08. Living My Dream 

09. Seven Deadly Sins 

10. You Want It, You'll Get It 

11. Unity

Wydawca: Steamhammer (2002)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły