Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Po schodach II P.Z.P.R, czyli finał U Bazyla

O Envii, młodym poznańskim zespole, już pisałam tu nie raz. Pisałam też, że właśnie trwa konkurs, którego organizatorem jest Bazyl – znany w środowisku miłośników ciężkiego grania właściciel knajpy na św. Wojciech 28. Eliminacje i półfinały Przeglądu Zespołów Przeważnie Rockowych już za nami. 28 kwietnia odbędzie się jego finał.


Jako, że kapelę Envia obserwuję już jakiś czas i miałam okazję rozmawiać z jej członkami już nie raz, wiem, że słusznie się stało, iż 14 kwietnia, wygrali w kolejnym etapie konkursu i tym samym dostali się do finału.

Druga edycja P.Z.P.R. jest kolejną szansą dla młodych kapel. Jakiś czas temu Bazyl powiedział mi, że samo zagranie koncertu u niego, tak naprawdę, nic zespołowi nie daje. Myślę jednak, że dla zespołu, który właśnie wchodzi na deski sceny muzycznej, jest to jednak świetne doświadczenie. Musi nie tylko zagrać po prostu dobrze, ale udowodnić publiczności, że potrafi bawić się razem z nią. I właśnie Envia już to udowodniła u Bazyla dwa razy.

28 kwietnia zmierzy się z dwoma innymi zespołami. W półfinale, dwa tygodnie temu, wystąpili w towarzystwie ubranej w barwach Envii kobiety, która przyciągnęła oczy publiki. Delta – wokalista, jak zawsze, czuł się na scenie jak ryba w wodzie. Pasji, którą realizuje na scenie, oddaje się w stu procentach. Crow'u i K7 – gitarzyści, świecili przykładem pełnej elegancji: biały krawacik i czarna koszula muszą być. Bob – basista, był jak zawsze wyluzowany, a Rimshot – perkusista, trzymał rękę na pulsie.
Co tym razem pokażą na scenie? Czy przekonają publiczność i jury do tego, by otrzymać tytuł zwycięzcy drugiej edycji P.Z.P.R.? Ja trzymam kciuki.

Przypomnijmy, że całość finałowego koncertu będzie nagrywana, następnie oczyszczone z szumów nagranie i razem z wysokimi nagrodami finansowymi przekazane do rąk zwycięzcy konkursu. Za drugie miejsce kapela dostanie szansę pokazania się również przed gwiazdą zapewnioną przez organizatorów, ale finanse w jej rękach będą już niższe. Zespół, który według publiczności i jury, zasłuży na trzecie miejsce, dostanie... 2 kasty browarów.

Głosowanie na najlepszy zespół wygląda w ten sposób, że na biletach otrzymywanych przy wejściu na koncert można wpisać nazwę jednego z trzech zespołów, który dostał się do finału. Bilety wrzuca się do specjalnego pudełka i po występach podlicza liczbę głosów. Aby wynik był sprawiedliwy i niekoniecznie podyktowany ilością zebranych znajomych zespołu, publiczność dostała jedynie 1/3 głosów. Decydujące zdanie mają tu akustyk i kierownik konkursu, Ryhu.

Bilet na finał będzie kosztował 5 zł. Tego samego wieczoru o godzinie 22 zagra, oprócz konkursowych kapel, świętokrzyski zespół heavy metalowy Challenger.
Widzimy się 28 kwietnia U Bazyla...
A tym czasem zapraszam do lektury wywiadu z Envią, który niebawem pojawi się na stronie DarkPlanet.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły