Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Pest - The Crowning Horror

I stało się. Chowajcie swoje córki, koty i chomiki, bo Pest czmychnął z piekielnych czeluści i za zgodą ciemnej strony mocy nagrał kolejny album zatytułowany „The Crowning Horror”. Nikt z wielbicieli, a właściwie czcicieli pierwotnego black metalu i samego Pest nie będzie rozczarowany zawartością krążka. Jest surowo, klimatycznie czyli staroszkolny black w najczystszej postaci. Patenty wykorzystywane przez zespół, oparte wyłącznie na gitarach, perkusji, bębnach i wokalu, potęgują klimat muzyki. Klimat mroku, bluźnierstwa i dekadencji.

Ci z Was, którzy dźwięki za pośrednictwem uszu doprowadzają tylko do mózgu, muzyką z „The Crowning Horror” mogą być znużeni, gdyż materiał pozbawiony jest pierwiastka innowacyjności i progresji. Próżno też szukać w muzyce Szwedów pięknych klawiszy, bezsensownych i dodawanych na siłę gęstych blastów, nie usłyszymy tu mnogości kosmicznych solówek (chociaż od czasu do czasu bardziej wirtuozerskie zagrywki też się przewijają), damskich wokali czy innych ozdobników. Mi to akurat bardzo pasuje, bo zdecydowanie wolę wszelkie surówki od „dimmu burgerów” czy innych „dream theaterów”.

Ciężko jest wyróżnić którykolwiek utwór, bo całość jest stosunkowo równa i nie ma jednego kawałka, który dominuje w świadomości odbiorcy po wysłuchaniu albumu. Ma to swoje plusy, gdyż spokojnie słucha się całego materiału bez niecierpliwego oczekiwania na hit.

„The Crowning Horror” to dobry album i zapewne znajdzie wielu amatorów, którzy w pierwotnym, prostym black metalu lubią się zatopić i nie przeszkadza im trochę kontrowersyjny image zespołu. Wiadomo, że black metal to enklawa dla wszelkiej maści odmieńców i mnogość kontrowersyjnych poglądów wśród przedstawicieli tego gatunku praktycznie nie ma granic.

P.S.: Pest to prosta muzyka dla niekoniecznie prostych ludzi.

7,75/10

Tracklista:
01. The Funeral Hours
02. A Face Obscured By Death
03. Volcanic Eyes
04. Devil’s Mark
05. Holocaust
06. The Abomination of the God
07. Thirteen Chimes
08. Demon
09. The Crowning Horror
10. Eternal Curse

Wydawca: Agonia Records (2013)

Komentarze
lord_setherial : Materiał mnie rozkurwił i nie ukrywając bardzo pozytywnie zaskoczył....
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły