Zadra
Castle Party 2018
Recenzje :

Overkill - The Killing Kind

W.F.O., Overkill, Sebastian Marino, Joe Comeau, The Killing Kind, Bobby Blitz Ellsworth, D.D. Verni, groove, Black Sabbath

Po „W.F.O.” w Overkill nastąpiła, nie pierwsza już, wymiana gitarzystów. Pozycje te obsadzili Sebastian Marino i Joe Comeau. Nie wiem jaki wywarło to wpływ na nową płytę „The Killing Kind”, gdyż wiadomo, że za kompozycje odpowiadają Blitz i Verni, ale jest to album, na którym zespół postanowił trochę poeksperymentować i wprowadzić pewne urozmaicenia do swojej muzyki.

Zacznę może jednak od przebojowości, bo tej tu na szczęście nie brakuje. Wyraża się ona w świetnej kompozycyjności utworów, no i oczywiście fantastycznym wokalu Bobby’ego Blitza. Długie, powyciągane i urzekające melodyką wokalizy w „God-Like” i “Bold Face Pagan Stomp” są rozbrajające, a „Let Me Shut That For You” uderza bardziej chóralnymi partiami. Są to siekające szlagiery, które nadają płycie pikanterii i przebojowości. Rozumie się samo przez się, że do tego mamy zajebiste gitary, które nabierają tu takiego brudnego grooveowego posmaku, co stawało się już znakiem rozpoznawczym Overkill.

Ale na „The Killing Kind” mamy też spokojne, wypełnione akustyką i niemalże balladowe kawałki w postaci „Burn You Down/To Ashes” i „The Mourning After/Private”. W tym pierwszym znajdziemy dołujące sabbathowskie zwolnienia, w drugim więcej sentymentalnej nastrojowości. Takie uspokojenie jest też w „Let Me Shut That For You”. Overkill różnicuje tempa i natężenia, poszukuje nowych rozwiązań i urozmaica swoją muzykę. Przykładem tego może być ociężały, klimatyczny, a przy tym bardzo mocny gitarowo „The Cleasing” i przede wszystkim instrumentalny „Feeding Frenzy”. Jest to doskonały popis gry na basie, który odgrywa tu główna rolę i wraz z wtórującą mu perkusją prowadzi ten utwór na tle gitar.

„The Killing Kind” jest więc płytą, która ma wiele walorów i potrafi zaciekawić słuchacza na różne sposoby. Pomysłowość aranżacji idzie w parze z jakością muzyczną, a dodając do tego bogactwo stylistyczne, mamy bardzo udany efekt końcowy.

 

Tracklista:

01. Battle
02. God-Like
03. Certifiable
04. Burn You Down / To Ashes
05. Let Me Shut That For You
06. Bold Face Pagan Stomp
07. Feeding Frenzy
08. The Cleansing
09. The Mourning After / Private Bleeding
10. Cold, Hard Fact

Wydawca: CMC International Records (1996)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły