Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Nowa płyta Children of Bodom już w październiku

I Worship Chaos, Children of Bodom, Alexi Laiho, Hate Crew, Finlandia, death metal, melodic death metal, power metal, Mikko Karmila,

2 października 2015, ze stemplem Nuclear Blast Records, na półki trafi dziewiąty studyjny album fińskiego Children of Bodom o wymownym tytule "I Worship Chaos". Zespół rozpoczął pracę nad nowym krążkiem jesienią ubiegłego roku i już niedługo będzie można wsłuchać się w efekt. Okładką albumu zajął się Tuomas Korpi, natomiast pieczę nad nagraniem sprawował ponownie Mikko Karmila.

Karmila już wcześniej współpracował z Children of Bodom, między innymi nad "Halo Of Blood", "Hatebreeder", "Follow the Reaper" i "Hate Crew Deathroll", czyli nad naprawdę dobrymi krążkami w dorobku zespołu. Chłopaki powrócili z nagrywaniem do Danger Johnny Studios, a całość została poskaładana i zmiksowana w Finnvox Studios,Helsinki.

Alexi Laiho wypowiedział się o nadchodzącej płytce w sposób następujący:
„Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznego wykończenia nowego krążka COB "I Worship Chaos", i nawet nie chodzi o to, jak wielką frajdą (ale i ostrą, dosłownie karkołomnie ciężką pracą) było nagrywanie go. Jestem bardziej niż szczęśliwy, a jeszcze bardziej poddenerwowany na myśl o podzieleniu się tym chaosem z resztą świata. Więc ludzie, hełmy na głowy. Będzie bardzo mrocznie i może zaboleć, ale w idealnym COB stylu, oczywiście!

Już ostatnia płyta "Halo of Blood" była znacznie bardziej mroczna niż poprzednie, dlatego aż ciekawość bierze na myśl o tym, co też nowego chłopcy wymyślili i czy niniejsza płyta powtórzy sukces poprzedniej, czy stanie się porażką na drodze do wypalenia zespołu. Tym bardziej, że skład nieco się zmienił.
29 maja Children of Bodom oficjalnie ogłosiło odejście wieloletniego (12 lat wspólnego grania) członka zespołu, Roope. Nikt oczywiście nie podał przyczyny rozwiązania współpracy, a póki co jego miejsce pozostało puste. Zespół zapewnia, że ich aktualnie 4-osobowy skład w dalszym ciągu poradzi sobie tak na scenie, jak i na płycie. Czas pokaże, a dwa koncerty w Polsce odbędą się zaraz po premierze albumu.

Track lista I WORSHIP CHAOS:

01. I Hurt
02. My Bodom (I Am The Only One)
03. Morrigan
04. Horns
05. Prayer For The Afflicted
06. I Worship Chaos
07. Hold Your Tongue
08. Suicide Bomber
09. All for Nothing
10. Widdershins

*Wersja delux "I Worship Chaos" będzie zawierać bonus tracki:

11. Mistress Of Taboo (PLASMATICS cover)
12. Danger Zone (KENNY LOGGINS cover)
13. Black Winter Day (AMORPHIS cover)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły