Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Nocturnal European Tour 2009 we Wrocławiu

Jeszcze dobrze nie zaczęła się koncertowa jesień w tym roku, a organizatorzy koncertów wszelakich planują już początek 2009 roku. 28 stycznia we wrocławskim Firleju zagrają Amerykanie z The Black Dahlia Murder w towarzystwie grindcorowców z Cephalic Carnage, Psycroptic, którzy dopiero co wypuścili najnowszy album oraz Brytyjczyków z  Sylosis. Koncert odbędzie się w ramach Nocturnal European Tour 2009. Trasa rozpocznie się 23 stycznia w Niemczech, w sumie obejmie 24 miasta w 13 krajach. Wrocławskiemu gigowi patronuje DarkPlanet.pl.
Szczegóły koncertu znajdują się w naszym kalendarium.
 
Zespoły:
The Black Dahlia Murder [death/melodic metal, Detroit – USA]
Zespół, który łączy w sobie brutalność i melodyjność brzmień, czerpiąc z death metalu łączy w swojej twórczości także elementy metalcore’u oraz black metalu. Ostatnim wydawnictwem Amerykanów jest pochodzący z 2007 roku album ”Nocturnal”.
www.indiemerchstore.com/blackdahliamurder
www.myspace.com/blackdahliamurder

Cephalic Carnage [grindcore/death metal, Denver – USA]
To bez wątpienia weterani grindującego death metalu. Jednak jest to zespół, który w swej twórczości miesza absolutnie wszystko od doom metalu, poprzez experimental metal a także sludge metal. Zespół ma na swoim koncie kilkanaście wydawnictw, w tym 5 longplay’ów, a ostatni to ”Xenosapien” z 2007 roku.
www.cephaliccarnage.net
www.myspace.com/cephaliccarnage

Psycroptic [progressive/death metal, Tasmania – USA]
To niewątpliwie jedni z najlepszych reprezentantów technicznego death metalu. Muzyczny świat docenił ich już po pierwszym wydanym zupełnie podziemnie albumie. Obecnie zespół skupia się na promocji dopiero co wydanego (26 września) krążka ” Ob (Servant)".
www.psycroptic.com
www.myspace.com/psycroptic

Sylosis [thrash/progressive metal, Reading – UK]
To przedstawiciele thrash metalu, których muzyce dominują szybkie agresywne riffy i dość brutalna perkusja, poprzeplatane to wszystko jest solówkami dając efekt klasycznego thrash metalu. Na koniec października tego roku pod skrzydłami Nuclear Blast jest zapowiedziane pierwszy longplay zespołu.
www.myspace.com/sylosis

Więcej informacji na stronach:
www.go-ahead.pl
www.asymmetry.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły