Castle Party 2018
Ohlsson
Muzyka :

Nile na dwóch koncertach w Polsce

Nile, death metal, metal, Melechesh, What Should Not Be Unearthed Part II Tour 2016, Embryo, Ogotay

Massive Music i B90 zapraszają na koncerty tytanów death / brutal metalu - Nile. Będzie to długo oczekiwana wizyta na naszym kraju w ramach europejskiej trasy "What Should Not Be Unearthed Part II - Tour 2016". Jako gość specjalny wystąpi zespół o sumeryjskich korzeniach Melechesh. Nile to amerykańska grupa powstała w 1993 roku, wykonująca brutal / technical death metal. W sferze tekstów i muzyki porusza tematykę starożytnego Egiptu. Zespół uznany na całym świecie ze względu na wybitną technikę gry na instrumentach, która wpłynęła na rozwój muzyki death metalowej. 

Karl Sanders, lider zespołu, zajął 4. miejsce w rankingu najlepszych death metalowych muzyków stworzonym przez "Decibel Magazine". 

Melechesh – grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu z wpływami folkloru bliskowschodniego. Zespół powstał w 1993 roku w Jerozolimie w Izraelu, jako solowy projekt multiinstrumentalisty Melechesha Ashmedi. Wkrótce potem Ashmedi zaprosił do współpracy gitarzystę znanego jako Moloch oraz perkusistę używającego pseudonimu Lord Curse. W swej twórczości grupa poruszyła zagadnienia historii Mezopotamii oraz mitologii sumeryjskiej. Obecnie członkowie Melechesh mieszkają w Amsterdamie w Holandii, dokąd wyemigrowali w 1997 roku z powodu restrykcji, jakie spotkały zespół w Izraelu. Pomimo pochodzenia żaden z członków grupy nie jest Izraelczykiem.

NILE, MELECHESH, EMBRYO, OGOTAY

01.04.2016 Warszawa, Progresja

02.04.2016 Gdańsk, B90 Bilety: 75 pln w przedsprzedaży i 85 pln w dniu koncertu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły