Paradoks
Castle Party 2018
Recenzje :

New Eden - Obscure Master Plan

New Eden, heavy metal, Obscure Master Plan, Nuclear Blast, Horacio Colmenares, Mystic Production, power metal

New Eden to heavymetalowa grupa z Kalifornii, powstała w 1993 roku. „Obscure Master Plan” jest ich drugą płytą. Została ona wydana przez Nuclear Blast, co nie było łatwe i jak pisze w okładce lider zespołu Horacio Colmenares, droga do jej powstania była długa i wietrzna. W końcu jednak udało się osiągnąć cel, a oprócz oryginalnego nakładu licencja trafiła do Mystic Production, który wypuścił wersję kasetową.

Horacio w swojej krótkiej notce ma również nadzieję, że płyta ludziom się spodoba, będą przy niej śpiewać i podrygiwać w rytm perkusji. Niestety, jeżeli chodzi o mnie, to szału przy tym nie będzie. New Eden gra heavy metal bardzo sztampowy, nie robiący żadnego wrażenia. Niby grają, niby momentami jest nawet dość ciężko, ale jakoś to wszystko przechodzi bez echa. Takie to oklepane, a przede wszystkim mało porywające. Gra instrumentów jest poprawna, ale żeby zachwycać się muzyką, trzeba wyjść przed szereg i czymś zaimponować. Tutaj raczej wszystko jest średnie i nie wybijające się.

To samo jest z wokalem. Wpadający w powerowe tony śpiew jest niemrawy i wręcz smętny. Nie wymyślono też ani jednej wybijającej się kompozycji. Nie jest to zła muzyka. Są niezłe riffy, są solówki, jest metal. Ciężko mi jednak wyciągnąć z tej płyty jakieś pozytywy. Wciąż wydaje mi się taka miałka i nijaka.

 

Tracklista:

01. The Promise
02. Evil Logic
03. I Am
04. Dance Of The Dead
05. Demons Of Earth
06. Epitaph
07. Flicker Of Faith
08. Shades Of You
09. Sorrows
10. Land Of Filth And Money

Wydawca: Nuclear Blast (1999)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły