Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

My Dying Bride - The Thrash Of Naked Limbs

Turn Loose The Swans, My Dying Bride, The Thrash Of Naked Limbs, As The Flowers Withers, doom metal

Tuż przed „Turn Loose The Swans” My Dying Bride pokusił się o wydanie trzyutworowej EPki. Słuchając „The Thrash Of Naked Limbs” nie ma wątpliwości dlaczego tak się stało. Ten materiał pasuje bardziej do „As The Flowers Withers” i początkowego okresu działalności zespołu. Widocznie chcieli się nim podzielić jeszcze przed wkroczeniem w swoją nową epokę. Rzecz na pewno jest ciekawa i warta uwagi, choć ze względu na czas trwania, oczywiście pozostawia spory niedosyt.

 

Mówiąc o klimatycznym podobieństwie do poprzedniego albumu, miałem na myśli pierwszy i trzeci utwór. W środku bowiem znajduje się fantastyczna ambientowa kompozycja, którą ciężko by było porównywać do czegokolwiek innego zaprezentowanego przez My Dying Bride. Super klimat grozy i świetne dzwony, dzwonki i inne odgłosy. Naprawdę bardzo dobry numer, oddzielający dwa całkiem klasyczne kawałki. Tutaj z kolei mamy wszystko to z czego znaliśmy ich już wcześniej. Powolną i ciężką doomową muzykę, surowe brzmienie i toporny, rykliwy wokal. Gitary grają swoje charakterystyczne, melodyjne tasiemce, wzbogacone pięknym i kontrastującym z oziębłą resztą, śpiewem skrzypiec.

Klimat tej muzyki kojarzy się ze średniowiecznym lochem i niewątpliwie jest to sztuka, z którą chciałoby się spędzić więcej czasu. Szkoda, że nie jest to bardziej rozbudowane i nie ma jeszcze chociaż ze dwóch utworów. No, ale, jak już pisałem, jest to tylko suplement do dotychczasowej działalności zespołu, który już za chwilę miał wkroczyć w nową erę swojej bogatej twórczości.

 

Tracklista:

01. The Thrash of Naked Limbs
02. Le Cerf Malade
03. Gather Me Up Forever

Wydawca: Peaceville Records (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarze
zsamot : Jedna z lepszych EPek. Klimatyczna i z dowaleniem konkretnym... do tego fajny...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły