Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Metaliator - Spalone miasto

Na przełomie czerwca i lipca 2013 roku zespół Metaliator wydał własnym sumptem swój drugi (po płycie "Jeden z milionów") materiał - EP'kę "Spalone miasto". To pięć premierowych numerów, które ukazują bardziej dojrzałe muzycznie oblicze zespołu, co słychać zarówno w warstwie kompozycyjnej jak i lirycznej, a także  w produkcji materiału. Nie ucierpiały na tym jednak potężne pokłady thrashmetalowej energii bijącej z każdego riffu.

W muzyce zawartej na „Spalonym mieście” da się dostrzec inspiracje zarówno polskimi, jak i europejskimi czy amerykańskimi legendami, Metaliator stawia jednak przede wszystkim na własne, nierzadko nieschematyczne spojrzenie na ten rodzaj muzyki.
Metaliator to thrashmetalowy zespół z Warszawy, do którego cech rozpoznawczych należą szybkie tempa, drapieżny głos wokalistki oraz teksty w języku polskim. Grupa powstała w 2008 roku. Pod koniec roku 2010 ukazało się demo „Jeden z milionów”, które spotkało się z entuzjastycznymi recenzjami w podziemnych mediach metalowych oraz dobrym przyjęciem na koncertach w całym kraju. Dwa utwory znalazły się na pierwszej edycji składanki „Thrashing Damnation Thru Compilation”. 
Tracklista: 
01. Zawiśniesz 02. Nie biorę jeńców 03. Spalone miasto 04. Cienie05. Miotacz ognia
Wydawca: Metaliator (2013)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły