Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

London After Midnight

London After Midnight - zespół założony przez wokalistę grupy Seana Brennana w 1990 roku w Los Angeles. Nazwa zespołu pochodzi najprawdopodobniej od niemego filmu nakręconego w latach '20 o tym samym tytule.
Od samego początku tematyka tekstów związana była z bólem, smutkiem, nostalgią, mrokiem oraz seksem i przemocą. Pierwszymi muzykami London Afteer Midnight, którzy do dziś są członkami zespołu i pamiętają jeszcze pierwsze występy na żywo, w tym debiutancki, oficjalny koncert z klubu "Heltr Skelter", oprócz Seana są Tamlyn (instrumenty klawiszowe) i Michele Areale (gitara basowa).

W roku 1991 zespół nagrał kasetę demo, na której znalazły się m.in. takie hity jak "Sacrifice", "Claire's Horror" czy "Your Best Nightmare". Limitowana do 100 egzemplarzy taśma demo obecnie osiągnęła na nieoficjalnych giełdach kolekcjonerskich zawrotną sumę 200 $. Rok później została wydana kolejna kaseta - "Selected Scenes From The End Of The World", którą zremasterowano i powtórnie wydano w Europie (Apocalyptic Vision), tym razem już na płycie CD. Również za sprawą niemieckiej wytwórni stały się dostępne na naszym kontynencie krążki "Psycho Magnet" (1996) i epka "Kiss" (1995). W międzyczasie zespół nakręcił wideo "Ruins" (1994) do utworów "Psycho Magnet" i "Carry In Screaming".

Płyty London After Midnight doczekały się wielu reedycji w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Od zawsze zespół ten charakteryzowało oryginalne i nietuzinkowe brzmienie, które komplikowało jednoznaczne sklasyfikowanie muzyki. Podobno debiutancki album "Selected Scenes..." rozszedł się na całym świecie w rekordowej liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy...

Skład:

Sean Brennan - wokal, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara basowa, wiolonczela, skrzypce, programowanie, perkusja
Tamlyn - instrumenty klawiszowe, sample
Eddie Hawkins - gitara elektryczna
Randy Mathias - gitara basowa
Joe S. - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Armondo - wokal
John Koviak - gitara elektryczna, gitara basowa
Jeremy Meza - gitara elektryczna
Stacy - gitara elektryczna
William Skye - gitara elektryczna
Dave Herman - gitara basowa
Rob Podzunas - gitara basowa
Michael Areklett - gitara basowa
Ian Haas - perkusja
Douglas Avery - perkusja

Dyskografia:

01. London After Midnight (Demo) (1991)
02. Selected Scenes From The End Of The World (1992)
03. Ruins (Demo) (1994)
04. Kiss (EP) (1995)
05. Psycho Magnet (1996)
06. Oddities (1998)
07. Violent Acts Of Beauty (2007)

Oficjalna strona internetowa: www.londonaftermidnight.com
MySpace: www.myspace.com/lam
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły