Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Killing Addiction - Omega Factor

Killing Addiction, death metal, JL America, Omega Factor, Carrion Records, Carnage Records, Obituary

Killing Addiction jest przedstawicielem starej szkoły death metalu z Florydy. Zespół powstał w 1989 roku w Ocala, mieście położonym 160 kilometrów na północ od Tampa. Po dwóch demówkach zainteresowała się nimi JL America, dzięki czemu, w 1993 roku udało im się wydać płytę „Omega Factor”. Rok później materiał ukazał się w Polsce, na kasecie licencyjnej Carrion Records, która właśnie powstała jako kontynuacja Carnage Records.

 

Trzy z ośmiu tekstów na „Omega Factor” traktują o niszczeniu środowiska, wyginaniu gatunków zwierząt i ekologicznej zagładzie planety. Na tapecie są też inne, spowodowane ludzką chciwością czyny, które prowadzą do niechybnej zguby. Tematyka więc wpisuje się w popularny w tych czasach, szczególnie w Stanach, nurt i w ogóle jak patrzę na ich zdjęcie w szortach pod palmami, to z wyglądu przypominają mi ówczesne Obituary. Jeden ma nawet różową koszulkę. Muzykę grają jednak bardzo brutalną, a głębokiego, przytłumionego growlingu i tak nie sposób zrozumieć, nawet śledząc naściubione drobniutkim maczkiem teksty. Tak na marginesie, to wewnątrz okładki pozostaje dużo białej przestrzeni i doprawdy ciężko zrozumieć czemu postanowiono znęcać się nad bardziej dociekliwymi odbiorcami, nie wybierając dwa lub trzy oczka większej czcionki.

Wspomniana brutalność objawia się przede wszystkim w bardzo brudnym i rzężącym brzmieniu gitar i wokalu. Tempa jednak nie są szybkie. Owszem, czasem robi się bardziej wartko, co podkreśla perkusyjna rąbanka, ale w większości prędkości są średnie, a czasem nawet robi się dość powolnie. Te zwolnienia jednak przepełnione są ciężkością, więc nie ma tu mowy o jakimś, chwilowym choćby, ukojeniu.

Granie jest bardzo przyzwoite. Rykliwy bełkot nieraz układa się w chwytliwe kombinacje i wpasowuje w riffy i zagrywki perkusyjne. Ciężko coś wyróżnić, bo poziom jest podobny, a żadnych wybijających się, czy charakterystycznych fragmentów nie uświadczymy. Ogólnie płytka fajna, lecz skazana na pożarcie wśród przepotężnej lokalnej konkurencji. Po wydaniu jeszcze jednaj EPki zespół przestał działać i na następnych kilkanaście lat popadł w zapomnienie.

 

Tracklista:

01. Omega Factor
02. Equating The Trinity
03. Nothing Remains
04. Dehumanized
05. Altered At Birth
06. Necrosphere
07. Global Freezing
08. Impaled

Wydawca: JL America (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły