Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Half Light

Half Light - toruńska grupa muzyczna powstała w maju 2009 roku z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak.
Założeniem zespołu jest przeniesienie słuchacza w intymny, ciepły, choć czasem niespokojny półmrok, w którym zagubiony we współczesności człowiek może się ukryć i odnaleźć siebie. Skrzyżowanie elektronicznych brzmień z naturalnością ludzkiego głosu i subtelnej gitary daje oryginalne, muzyczne przestrzenie electro-akustyczne.
1 lutego 2010 roku odbyła się premiera pierwszego singla "Take My Hand". Do utworu nakręcono również teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii, reżyserem klipu jest francuski operator Christophe D. Falconnet. Przebój "Take My Hand" był emitowany w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych, np.: w Polskim Radio Program 3, Polskie Radio PIK (ponad 20 tygodni na Liście Przebojów), Radio Łódź, Radio Gra i wielu innych. Utwór pojawił się również na prestiżowej Polish Airplay Chart - cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce.

Od 5 lipca 2010 roku drugi singiel "My Mary" promuje debiutancką płytę zespołu zatytułowaną "Night In The Mirror". Premiera wydawnictwa odbyła się 20 października.

Skład:

Cristobal - wokal
Piter - instrumenty klawiszoweke
Kris - gitara akustyczna, gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Take My Hand (Single) (2010)
02. My Mary (Single) (2010)
03. Night In The Mirror (2010)

MySpace: www.myspace.com/halflightpoland
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły