Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Godless North - Summon The Age Of Supremacy

Godless North, black metal, Summon The Age Of Supremacy, Telluriam Battlegrounds Productions, WarSpirit, Burzum

Godless North to kanadyjski zespół grający ekstremistyczny black metal ku chwale wojny i śmierci. Powstali w 1996 roku, a nagranie pierwszego albumu zajęło im cztery lata. Nosi on tytuł „Summon The Age Of Supremacy” i początkowo został wydany na kasecie przez malutką rumuńską Telluriam Battlegrounds Productions. Później wersji było kilka nie tylko na CD, ale nawet na winylu. Wszystkie one mają też różne okładki. Ja pisze o kolejnym wydaniu kasetowym z 2001 roku, popełnionym przez francuską WarSpirit, z dwoma kawałkami bonusowym, w tym coverem Burzum.

Po, nie wiadomo co przedstawiającym, intrze zespół zalewa potokiem bzyczącego black metalu i właściwie do końca już nic się nie zmienia. Riffy są pędzące i wyżyłowane, nieustannie bombardowane perkusją, a wokal wrzaskliwy i nienawistny. Buzuje z tego straszna wściekłość i katastrofizm. Jest szybko, ale bardzo jednostajnie. Jakeś zwolnienia pojawiają się zupełnie sporadycznie, czasem zabrzmi płynniejsza, leśna melodia jak w „Wisdom Of The Ancient Cults”, ale głównie jesteśmy wciąż w tym samym rwącym potoku, z tą różnicą, że raz jest wokal, a raz go nie ma. Z monotonii wyrywają tylko przerwy między kawałkami, a po takiej sekundowej ciszy wszystko zaczyna się od nowa, tak jak chwilę temu się urwało. Ani gitary, ani perkusja, ani wokal nie serwują żadnych dodatkowych atrakcji, tylko bezustannie prą do przodu, jakby tylko pragnąc przebyć drogę z punktu A do punktu B, siejąc po drodze terror i nie zważając na okoliczności. Punktem B jest, nie wiadomo co przedstawiające, outro.

Jak już wspomniałem, na mojej wersji jest jeszcze jeden numer własny i burzumowy „Dunkelheit”. Tu faktycznie robi się trochę inaczej, bo i wolniej i bardziej klimatycznie. Wszystko wcześniej jest testem wytrzymałości i sprawdzianem stopnia bycia true w black metalu. Jest to do zniesienia, ale tylko dla fundamentalistów.

Tracklista:

01. Intro
02. Glory Of The Past Returns
03. Dark Skies Of Vinland
04. Under The Veil Of Night
05. Winter Of Cleansing
06. Upon Heathen Battlefields
07. Dawn Of A New Empire
08. Wisdom Of The Ancient Cult
09. …The Wolf Unleashed (Outro)
10. In Mourning For The Night
11. Dunkelheit (Burzum cover)

Wydawca: Telluriam Battlegrounds Productions (2000)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły