Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Ghost znów wystąpi w Polsce

ghost, popestar tour, papa emeritus, bezimienne ghoule, meliora, stodoła, occult, psychodelic, rock, metal

Papa Emeritus i jego zastęp Bezimiennych Ghouli znów wyruszą na swoją europejską krucjatę. Choć amerykańsko-kanadyjskie tournee w ramach trasy "Popestar Tour" powoli dobiega  końca, to terminy koncertowe na przyszły rok są już mocno obsadzone. Wśród nich nie zabrakło również Polski - formacja wystąpi 21 kwietnia 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła. 

Popularność szwedzkich bluźnierców wciąż rośnie. Zespół zasłynął nie tylko dzięki osobliwemu wizerunkowi, ale również niekonwencjonalnemu połączeniu muzyki psychodelicznej z pop-rockową przebojowością. W utworach  Ghost aż się roi od obrazoburczych hymnów  i kontrowersyjnych tekstów przeciwko Bogu. Ta antychrześcijańska otoczka świetnie się sprzedała i przypadła do gustu milionom słuchaczy na całym świecie. Jak się okazuje, cała ideologia, jaką wokół siebie wykreował zespół to jedynie maska, poprzez którą muzycy drwią z hipokryzji kościelnych hierarchów, niekoniecznie mając potrzebę bicia pokłonów Szatanowi.

Tajemniczość Ghosta potęguje również tożsamość jego członków, która oficjalnie nie jest znana. Istnieją jedynie domysły, że pod maską Papy Emeritusa kryje się osoba Tobiasa Forge, szwedzkiego artysty znanego ze współpracy z takimi zespołami jak: Repugnant, Subvision oraz Magna Carta Cartel. Jeśli chodzi o personalia pozostałych muzyków, to wiadomo tylko tyle, że nazywani są Bezimiennymi Ghoulami, a każdy z nich przypisał sobie jeden z żywiołów (ogień, woda, ziemia, powietrze, eter). Dyskografia grupy składa się z trzech studyjnych albumów: "Opus Eponymous" (2010), "Infestisummam" (2013), "Meliora" (2015) oraz dwóch EP-ek z coverami: "If You have ghost" (2013) oraz "Popestar" (2016). Jak zapowiadają artyści, w 2017 roku możemy spodziewać się kolejnego długogrającego krążka. Może jakąś jego namiastkę będziemy mogli usłyszeć na żywo podczas warszawskiego koncertu? Przekonamy się już 21 kwietnia. Bilety dostępne w sprzedaży w cenie 129 zł i 149 zł. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły