Paradoks
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Garden Of Delight - Darkest Hour

"My byliśmy odwieczni, obejmujemy nasz tron po raz ostatni! Ponieważ teraz ciemność zgasiła nasze światło. Mroczne godziny nadchodzą. I to będzie ostatni raz" - takim mottem opatrzył najnowsze, a zarazem zgodnie z zapowiedziami ostatnie dzieło Garden Of Delight lider grupy - Artaud. Płyta zatytułowana "Darkest Hour" pojawi się lada dzień, bo już 12 listopada 2007 roku.
Album "Darkest Hour" ma być wielkim pożegnaniem ze sceną zespołu Garden Of Delight oraz równocześnie manifestem pozycji jaką grupa zajmowała pośród generacji rocka gotyckiego. Trudno o jakikolwiek inny zespół, który zrealizowałby tyle albumów o tak wysokiej jakości i dodatkowo cieszyłby się tak wysoką pozycją wśród fanów przez ponad dekadę. Teraz wraz z jesiennym wiatrem gwiżdżącym pośród drzew przychodzi ostatni album odziany w długą czarną suknię - finalny krok - 60 minutowy "Darkest Hour". Płyta urzeka swoją niezwykłą intensywnością brzmień. Od pierwszego momentu będziemy porwani w drogę do świata pełnego desperacji oraz rozpaczy. Żadna z gwiazd nie rozbłyśnie, a wyprawa będzie mroczna i pochmurna. Upadek i śmierć tym będzie album prowadząc słuchacza po spiralnych schodach do ostatecznej konkluzji - ostatnich sekund bytu. Pełna mocy oraz majestycyzmu atmosfera na początku albumu przynosi więcej kruchego i wręcz pochodzącego z innego świata klimatu w mistycznych dźwiękach takich utworów jak "Transmission" czy "Reign", którymi już poprzednio czarowało Garden Of Delight. Z drugiej strony znajdziemy gniewne i tajemne kompozycje jak "Dying Sun" czy "Adoration" właściwe dla płyty "Lutherion", a także utwory charakteryzujące pozostałe dekady rozwoju twórczości GOD. Poprzez takie zespolenie różnych stylów album stanowi jednolitą, harmoniczną całość i pozostawia słuchaczy w transie i melancholii.
Płyta "Darkest Hour" pojawi się w sprzedaży 12 listopada wraz z promującym ją singlem zatytułowanym "Reign". Garden Of Delight planuje również wydanie w przyszłym roku składanki "Best Of", która to ma być podsumowaniem wieloletniej działalności zespołu. W przyszłorocznej edycji Castle Party będziemy mogli usłyszeć GOD na żywo w Polsce. Na 1 listopada Garden Of Delight zaplanowało pożegnalny koncert w Berlinie będący zwieńczeniem ich wieloletniej kariery scenicznej.

Tracklista "Darkest Hour":

01. In Exordium
02. Adoration
03. Transmission
04. Reign
05. Dying Sun
06. Lamentum
07. Still
08. Legions
09. Darkest Hour
10. Light

Tracklista "Reign":

01. Reign (Idra Sultra)
02. Awaken
03. The Abyss (Live)

Źródło: www.lutherion.de
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły