Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Flesh Field

Flesh Field powstał w 1996 roku w Monterey (California, USA) jako solowy project Iana Rossa. W 1997 roku Raian Miller przyłączyła się do zespołu by wesprzeć go wokalnie. W 1999 roku Flesh Field związał się z wytwórnią Inception Records.
Ich pierwszy album "Viral Extinction", został dobrze przyjęty i zyskał szerokie uznanie i pochlebne recenzje. W następstwie wypuszczono EPkę "The Redemption" (2000). Wydawnictwo to zawiera w równym stopniu cztery nowe kawałki jak i remiksy w wykonaniu takich zespołów jak Covenant czy Gridlock.

W 2001 roku Flesh Field wydał dla wytwórni Inception Records drugi album "Belief Control" o symfonicznych i nieco skomplikowanych brzmieniach elektronicznych oraz programowanej perkusji.

W 2004 roku Raianę Miller zastąpiła w zespole Wendy Yanko. Zespół wydał wtedy kolejny album "Strain". Na płycie tej ponownie zmienił brzmienie na surowy i agresywny z elementami symfonii i orkiestry wysuniętej na pierwszy plan. Usłyszeć tam można również gitary i perkusję w takim samym stopniu co elektronikę i chóry.

Skład:

Ian Ross - wokal
Wendy Yanko - wokal
Scott Tron - instrumernty klawiszowe (tylko na koncertach)
Matthias Ewald - instrumenty klawiszowe (tylko na koncertach)

Byli członkowie zespołu:

Raian Miller - wokal

Dyskografia:

01. Virtal Extinction (1999)
02. The Redemption (EP) (2000)
03. Belief Control (2001)
04. Inferior (EP) (2003)
05. Conquer Me (EP) (2003)
06. Strain (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.flesh-field.com
MySpace: www.myspace.com/fleshfield

Źródło: oficjalna strona zespołu oraz Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły