Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Europe wystąpi w Polsce za darmo

19 czerwca podczas Wianków nad Wisłą w Warszawie wystąpi szwedzka legenda hard rocka - Europe. Publiczność z pewnością usłyszy największy przebój "The Final Countdown" tuż przed odpaleniem wielkiego pokazu pirotechnicznego. Będzie to druga  wizyta zespołu w Polsce. Ostatnio Europe koncertował w naszym kraju 18 lat temu - w 1992 roku. Grupa aktualnie promuje na naszym kontynencie oraz w Azji wydany w ubiegłym roku album "Last Look At Eden".
Formacja Europe powstała w 1979 roku i do 1983 roku nosiła nazwę Force. W 1983 roku, zespół wygrał konkurs młodych talentów i otrzymał szansę na nagranie swojej debiutanckiej płyty "Europe". W roku 1986 nastąpił wielki przełom w karierze Europe - trzeci album - "The Final Countdown" zapewnił kapeli światową sławę. Singel z utworem o tym samym tytule rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy.

Europe to dzisiaj dojrzały rockowy zespół. Teksty ich piosenek również zmieniły swój charakter - są znacznie bardziej osobiste i refleksyjne. Warto przytoczyć utwór "Always the Pretenders" promujący album "Secret Society", który został zainspirowany tragicznymi wydarzeniami 11 września 2001 roku.

Strona internetowa: www.europetheband.com
MySpace: www.myspace.com/europe 
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły