Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Error Genesis

Error Genesis - zespół powstał w 2005 roku jako dziedzictwo electro-industrialnych eksperymentów DJa Gargarrotha. Kijewski projekt z powodzeniem łączy elementy popularnych w ostatnich czasach gatunków: EBM/techno przyprawiając wszystko surowym brzmieniem gitar i tekstami opartymi na post-apokaliptycznych przesłaniach. W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta grupy, "Final Destruction". Promocja płyty połączona była z wyjątkowo udanymi pokazami wizualnymi, co przekonało sceptyków do wyjątkowości show ukraińskiej formacji.
Nazwa zespołu składa się z dwóch przeciwnych sobie wyrazów, które mają swoje ukryte przesłanie: "genesis" - jest odniesieniem do brytyjskiego zespołu Genesis, słowo "error" natomiast ma za zadanie szybko rozwiać wątpliwości o jakichkolwiek muzycznych inspiracjach formacją z Peterem Gabrielem a następnie Philem Collinsem na wokalu.

Po wielu przetasowaniach w składzie i zmianach producenta zespół powrócił po dwóch latach EPką "Redbutton". DJ Gargarroth i jego projekt poszczycić się może występami na takich klimatycznych festiwalach jak Wave Gotik Treffen czy Mera Luna, gdzie został zauważony przez duet Hocico, który zaproponował Error Genesis supportowanie swych występów.

Skład:

Gargoyle (aka Dj Gargarroth) - wokal, programowanie
Alexander Morte - instrumenty klawiszowe
Dyadin Denys - instrumenty klawiszowe
Joshua Olsen Berg - gitara elektryczna, reżyseria dźwięku

Byli członkowie zespołu:

Selan - FX - instrumenty klawiszowe
Daniel Rain - gitara elektryczna
Nick - gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Final Destruction (2005)
02. My Frau (Single) (2006)
03. RedButton (2007)

Oficjalna strona internetowa: error-genesis.kiev.ua
MySpace: www.myspace.com/errorgenesis
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły