Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Ensiferum - One Man Army

Ensiferum, One Man Army, melodic folk metal, premiera, płyta, Finlandia, Anssi Kippo

20 lutego 2015 w Europie odbędzie się premiera szóstego, studyjnego albumu fińskiego melodic folk metalowego zespołu Ensiferum. Krążek zostanie wypuszczony za pośrednictwem Metal Blade Records, a z batutą producenta czuwał nad nim Anssi Kippo, który wcześniej współpracował z takimi zespołami, jak Children of Bodom, Impaled Nazarene, Entwine itd. Stworzenie klipu do pierwszego singla wzięła na siebie nasza polska Grupa #13. Bazując na innych teledyskach przez nich nakręconych, zapowiada się ciekawie, bo chociaż „Transference” Childrenów zbyt porywające nie było (w wykonaniu, pomysł był dobry), tak „Guardians of Asgaard” Amon Amarth jest naprawdę porządnie zmontowane.

Okładką płyty zajął się z kolei Gyula Havancsák (Annihilator, Týr, Elvenking, Stratovarius itd), czerpiący inspiracje z mitologii skandynawskiej. Skomentował to basista zespołu, Sami Hinkka:
„Na tym nowym albumie wrzuciliśmy muzycznie wiele rzeczy na całkiem nowy poziom, w związku z czym zdecydowaliśmy, aby nieco poeksperymentować z grafiką. Gyula Havancsák wykonał kawał dobrej roboty! Było naprawdę fajnie mieć po raz pierwszy możliwość takiego zaangażowania w sam projekt i jego detale. Jesteśmy niebywale wdzięczni Gyuli za jego cierpliwość i fenomenalny rezultat pracy. Nie moglibyśmy być bardziej usatysfakcjonowani!”

Po skończeniu nagrywania głos zabrał wokalista/gitarzysta Petri Lindross:
„Za nami wiele długich i ciężkich dni nagrań, a dodatkowo Kippo równo kopał nas w tyłki, żebyśmy dali z siebie jak najwięcej, czego efekty sami usłyszycie na nadchodzącym albumie. To zabójczy album, z zabójczym brzmieniem. Jestem bardzo dumny z tego arcydzieła!”

Cóż, chwalić swoje zawsze można i oby chociaż połowa z tego okazała się prawdą. Pozostaje mieć nadzieję, że nadrobili po ostatnim albumie, który nie należał do najlepszych. A przynajmniej, że nie będzie gorzej. Teraz można jedynie dywagować i cierpliwie czekać na efekty pracy i mieć nadzieję, że Ensiferum jednak zaskoczą wszystkich tak, jak zapowiadają.

Szkoda jedynie, że Polska została pominięta na trasie koncertowej promującej ten album.

Tracklista:

1. March Of War
2. Axe Of Judgement
3. Heathen Horde
4. One Man Army
5. Burden Of The Fallen
6. Warrior Without A War
7. Cry For The Earth Bounds
8. Two Of Spades

Heathen Throne part III:
9. My Ancestors’ Blood
10. Descendants, Defiance, Domination
11. Neito Pohjolan

(Utwory bonusowe, dostępne jedynie na Digipak i Vinylu):
Rawhide
Candour And Lies
Warmetal
Bonus Song

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły