Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Empheris/Hellish - The Rest Are Remains

The Rest Are Remains, Empheris, Hellish, Metalrulez Productions, thrash black metal, Adrian, R’Lyeh, Thanathron, Darkthrone, Empherion Beldaroh, Morbid, Besatt, Slayer, black metal, Bloodthirst

„The Rest Are Remains” to wspólne wydawnictwo Empheris i Hellish. Zespoły te są ze sobą powiązane osobowo, więc wszystko zostaje w rodzinie. Ich zbiorczy wysiłek zarejestrowała częstochowska Metalrulez Productions tylko na kasecie limitowanej do dwustu egzemplarzy, z których mój ma numer 92.

Empheris to thrash black metalowa formacja z Warszawy. Jej wokalista Adrian znany jest też z wydawania zina R’Lyeh i występowania na koncertach w stule. Demówki zaczęli wydawać w 2005 roku i od początku byli zespołem produktywnym w mniejsze nagrania. Najpierw przełamali się z Thanathron, a split z Hellish jest ich drugim tego typu wydawnictwem. Znajdują się na nim trzy własne kawałki oraz cover Darkthrone „The Dance Of Eternal Shadows”.

Empheris hołduje starym czasom grając muzykę surową w formie i brzmieniu, szybką i wściekłą. Brzmienie jest suche i gitary są bzyczące, a perkusja przytłumiona, ale numery zagrane są z energiczną pierwotnością i rock and rolla w sobie mają. Najbardziej iskrzy w „Descending Hellish Avenger”, ale w pozostałych dwóch też znajdziemy i ogień i metodę we wrzaskliwych wokalach Adriana. Więcej mroku i ciężaru pojawia się w coverze, co oddaje właściwego ducha tego utworu.

Hellish tworzyli wówczas Adrian i Empherion z Empheris oraz Beldaroh i Morbid z Besatt. Również oni mieli na koncie parę taśm demo i split z Bloodthirst. Ich muzyka jest cięższa, o niższym brzmieniu i zalatująca slayerowskimi piskami. Wszystko jest bardziej mięsiste i więcej tu black metalu. Na swojej stronie mają cztery kawałki plus numer z próby, ale już o bardzo słabej jakości, właściwie wykluczającej sens jego zamieszczania na oficjalnym wydawnictwie.

Oba zespoły grają metal prosty, szablonowy i z pełną aspiracją do pozostania w głębokim podziemiu. Słyszalna w brzmieniu amatorskość przerzuca się na muzykę, która pozostaje w kręgu garażowej pasji i z niej czerpie swoje korzenie, wdzięki i inspiracje.

Tracklista:

1.Empheris - The Rest Are Remains

2.Empheris - Ominous Death

3.Empheris - Descending Hellish Avenger

4. Empheris - The Dance Of Eternal Shadows (Darkthrone cover)

5. Hellish - Bestial Wrath

6. Hellish - Stench Of The Devil Trails

7. Hellish - Circle Of The Damned

8. Hellish - Hell Gates Are Open

9. Hellish - Deathblast (Rehearsal)

Wydawca: Metalrulez Productions (2006)

Ocena szkolna: 3+/3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły