Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Divine Weep - Tears of the Ages

Divine Weep, Tears of the Ages, metal, heavy metal

Świętujący w tym roku 20. rocznicę powstania, heavymetalowy zespół Divine Weep ukończył nagrania nowej płyty, zatytułowanej „Tears of the Ages”. Do zamknięcia projektu pozostało kilka kwestii związanych z partiami wokalu i w najbliższych dniach gotowy materiał wróci do Hertz Studio, gdzie będzie zmiksowany i poddany masteringowi. To właśnie u braci Wiesławskich sesja nagraniowa rozpoczęła się rejestracją śladów perkusji. Ścieżki gitar, basu oraz wokalu zostały natomiast położone w Dobra 12 Studio pod okiem Piotra Polaka.

Gotowa jest już okładka płyty, którą stworzył Piotr Szafraniec, znany ze współpracy z takimi zespołami jak CETI, Thy Disease czy Lost Soul. Zespół tak opowiada o współpracy z grafikiem: „Chcieliśmy, aby okładka naszej płyty była odzwierciedleniem zawartości muzycznej, łączącej oldschoolowy styl rodem z lat 80. ze współczesnością. Piotr dość wiernie zobrazował naszą wizję. Mamy więc zestawienie elementów kojarzących się z różnymi epokami, symbolizującymi minione wieki, upadłe cywilizacje przykryte kurzem, zderzone ze światem współczesnym, w którym nie ma miejsca na sentymenty. To także wyraźna próba zamknięcia pewnego etapu życia zespołu i ukierunkowanie na przyszłość, rozwój, zmierzenie się z dzisiejszymi realiami. Wielkie znaczenie ma tu symboliczna garść pyłu unoszonego z wiatrem i zniszczony oręż. Nie chcemy być rycerzami, o których świat zapomniał - chcemy z podniesionym czołem iść do przodu, nie oglądając się za siebie.”

Na płycie znajdzie się dziewięć kompozycji, łącznie z ubiegłorocznym singlem „Age of the Immortal”, jak również bonus w postaci polskojęzycznej wersji utworu tytułowego - „Łzy Wieków”. To właśnie w tym utworze będzie można usłyszeć Wojciecha Hoffmanna z grupy Turbo, który zagrał gościnne solo w swoim charakterystycznym stylu.

Płyta „Tears of the Ages” ukaże się prawdopodobnie jeszcze tego lata dzięki współpracy z amerykańską wytwórnią Stormspell Records, która złożyła ciekawą ofertę wydania krążka w serii „Trend Killers”, będącej hołdem dla kultowej serii „Price Killers” z lat 80. Po wakacjach zespół zagra kilka koncertów promujących album.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły