Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Devilstone 2012 (12-15.07)

Niecałe dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia czwartej edycji litewskiego DevilStone. Jest to festiwal skierowany głównie do tych wszystkich, którzy nie lubią wielkich imprez, a cenią sobie mniej tłoczne miejsca na koncertowej mapie. W tym roku gwiazdami będą:  Anathema, Aura Noir, Scarab, Warbringer, Alcest, Demonical, Enforcer, Horricane, Kampfar oraz Lake Of Tears.

Metalową scenę uzupełniają:  Paralytic, Wulture, Ossastorium, Lucifer, Inquisitor, Sanctimony, Dead Shape Figure i Thornafire. Nowością względem porzednich edycji jest otwarcie sceny rockowej, na której wystąpią: Truckfighters, Haken, Soundarcade, Honcho, Lucky Funeral, The Grand Astoria, New Keepers Of The Water Towers, Totorro, Blowback, Hexvessel, Freaks On Floor oraz Spiral.

Oprócz koncertów, organizatorzy przewidzieli także nocne pokazy filmów, rockoteki w rytmie lat 60’-70’-80’,  turniej piłki nożnej, konkursy gitarowe oraz perkusyjne, a także walkę na growle.

Jak się tam dostać?

Festiwal odbywa się na terenie małej miejscowości Onikszty, około 100km na północ od Wilna i podobnej odległości na północny wschód od Kowna.  Przez miejscowość przepływa rzeka Święta, która bezpośrednio sąsiaduje z polem festiwalowym i nadaje się kąpieli, w centrum można zobaczyć XVIII-wieczny kościół św. Marka, który jest najwyższym tego typu obiektem na Litwie. Niedaleko znajduje się również jedyne w kraju Muzeum Konia.

Ceny biletów:

Karnet -28 EUR

Bilet na czwartek – 14 EUR

 Bilet na piątek – 17 EUR

Bilet na sobotę -20 EUR

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły