Castle Party 2018
Paradoks
Encyklopedia :

December's Fire

December's Fire powstał na początku roku 1994, a jego założycielem, liderem i praktycznie jedynym członkiem był Piotr Weltrowski. Pierwsza taśma demo została nagrana w grudniu tego samego roku - "Across The Sorrowfields Of Baltic" to 4 instrumentalne kompozycje, stylistycznie osadzone w nurcie darkwave.

W czerwcu 1995 roku zespół zarejestrował utwory na drugą taśmę demo zatytułowaną "Deszcz Mą Łzą, Piorun Mym Krzykiem", która ukazała się pod koniec 1995 roku. Pod względem muzycznym jest to rozwinięcie stylu z poprzedniej produkcji. Wiosną 1996 roku December's Fire podpisał kontrakt a Artratus Music. Debiutancka płyta "Vae Victis" została nagrana w sierpniu w gdańskim S.L. Studio. Na albumie po raz pierwszy pojawiły się wokale w wykonaniu Nergala (dodatkowo w "Anioł Samotnych" - wokal Piotr Weltrowski).

Kolejną pozycją był limitowany do 200 egzemplarzy winylowy singiel wydany przez Krzysztofa Azarewicza (z tego co mi wiadomo) zatytułowany "Ogień". Znalazły się na nim dwa utwory - tytułowy "Ogień" oraz wersja demo "Patrz, Jak Płoną Dzikie Róże" (bez wokali).

Następnym albumem miał być "Ars Infernali". Część motywów przygotowanych z myślą o drugim albumie December's Fire została wykorzystana w formie obrobionych sampli na nagranym około 1998 roku materiale The 4th Is Eligor (był to zespół Piotra Weltrowskiego oraz Krzysztofa Azarewicza) "Cykl", zawierającym muzykę do filmu Pawła Sady o tym samym tytule. Z tego co wiem pod szyldem The 4th Is Eligor ukazało się jedno demo i album. Niestety Piotra Weltrowskiego przestał już interesować ten zespół (December's Fire) i "Ars Infernali" nigdy nie ujrzało światła dziennego ... niestety.

Skład:

Piotr Weltrowski - wszystkie instrumenty

Dyskografia:

01. Across The Sorrowfields Of Baltic (Demo) (1994)
02. Deszcz Mą Łzą, Piorun Mym Krzykiem (Demo) (1995)
03. Vae Victis (1996)
04. Ogień (EP) (1997)

Oficjalna strona internetowa: brak

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły