Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Cryo - Beyond (EP)

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od poznania zawartości nowego wydawnictwa szwedzkiego one-man projektu Cryo. Mini-album pt. "Beyond" to zdecydowany krok w stronę bardziej ponurych, dystopijnych i atmosferycznych przestrzeni nie okupiony jednak całkowitą rezygnacją z genialnych electro-EBMowych podkładów, które stały się znakiem rozpoznawczym ich konstruktora - Martina Rudefelta. 7 solidnie zaaranżowanych i opracowanych nagrań, a wśród nich "Event Horizon" i "Singularity (Future Population Mix)" bez problemu powinny tej zimy zdominować alternatywne parkiety. Wydawcą szykowanego na 26 października materiału jest Progress Productions.
Poprzednie trzy pozycje z dyskografii Cryo, tj. dwa albumy studyjne "Cryogenic" i "Hidden Aggression" oraz mini-CD "Mixed Emotions" pozwoliły zarówno Martinowi Rudefeltowi jak i jego projektowi na zajęcie zaszczytnego miejsca w wąskim gronie topowych artystów gatunku dark electro-EBM. Wiktoria w konkursie Scandinavian Alternative Music Awards (ceremonia wręczenia nagród wyróżniającym się artystom i projektom działającym w służbie muzyki elektronicznej), nominacja do Manifest Awards czy dwukrotny udział na składaku "Septic" to tylko potwierdzenie klasy tego projektu.

Cryo doskonale radzi sobie także w wersji live. Projekt ma za sobą udaną trasę po Rosji, występy na Arvika Festivalen, Elektrostat Festival czy WGT. Na ten rok przewidziano jeszcze siedem koncertów po Rosji wespół z Necro Facility i Diary of Dreams.

Tracklista:

01. First Light
02. Escape Velocity
03. Zero-G
04. Event Horizon
05. Singularity
06. Beyond (Miserére Mei)
07. Singularity (Future Population Mix)

www.cryodome.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły