Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Corruption

Zespół Corruption został założony w kwietniu 1991 roku. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu: P. Horne (wokal), Chicken (gitara elektryczna), Anioł (gitara basowa), Melon (perkusja). Następne miesiące to liczne koncerty. Maj 1992 roku to miesiąc, w którym zespół nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence". Materiał wzbudził zainteresowanie Carnage Records. Fakt ten zadecydował o ponownym nagraniu wyżej wspomnianego materiału na przełomie czerwca i lipca.
Podczas oczekiwania na "The Ultra-Florescence" Corruption zagrał wiele koncertów wraz z takimi kapelami jak Vader, Armagedon, Cryptic Tales, Schismatic... Dopiero w lutym 1993 roku "The Ultra-Florescence" ukazała się na rynku nakładem Carnage Records. Ku zadowoleniu całego zespołu, kaseta sprzedała się dobrze. W samym maju 1993 roku sprzedano ich ok. 2000 egzemplarzy. W międzyczasie w kwietniu 1993 roku do składu Corruption dołączył Mirek grający na instrumentach klawiszowych. Już z nowym muzykiem zespół odbył The Ultra-Tour.

W czerwcu 1993 roku Corruption pracował w studio nad materiałem "Dawn Of Sullen Oratory". Rasowy, ponury i mroczny doomowy klimat to muzyka zawarta na tym promo. W lipcu 1993 roku Corruption wziął udział w szóstej edycji festiwalu "S'Thrash'ydło" obok takich zespołów jak: Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner.

Promo "Dawn Of Sullen Oratory" sprawiło,że zespołem zainteresowała się wytwórnia Sick Records, efektem czego był kontrakt płytowy. Do marca 1994 roku Corruption pracował nad ostateczną zawartością płyty. Od kwietnia do czerwca 1994 roku zespół realizował w Spaart Studio swą debiutancką płytę zatytuowaną "Ecstasy", której premiera miała miejsce w styczniu 1995 roku. W kwietniu 1995 roku do zespołu doszedł drugi gitarzysta Thrashu. Już z nowym muzykiem zespół wystąpił na dziesiątej edycji festiwalu Metalmania w roku 1995. Zagrali obok: Death, Grave, Samael, Unleashed, Shihad... W następnych miesiącach zespół pracował nad kolejnym materiałem. W październiku 1995 roku z zespołu został wyrzucony Chicken.

Na przełomie listopada i grudnia 1995 roku zespół zarejestrował nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs" w Spaart Studio. Na początku 1996 roku do Corruption został przyjęty drugi gitarzysta Gootek. W czerwcu 1996 roku po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. Na skutek niekompetencji wytwórni Sick Records został zerwany kontrakt. W sierpniu 1996 roku zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attack. W listopadzie 1996 roku nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia "Negative Records". Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: Brum, Tylko Rock, Metal Hammer. W styczniu 1997 roku z zespołu odszedł wokalista P.Horne, a jego miejsce zajął nowy D.J.Abel. Pięć miesięcy po odejściu wokalisty odszedł kolejny muzyk tym razem klawiszowiec Mirek.

W styczniu 1998 roku Corruption nagrał w Spaart Studio promo-tape "Junky". Kwiecień 1998 roku pozwolił zagrać serię koncertów razem z Night Gallery i Devilyn w Polsce południowo-wschodniej. Zespół odwiedził m.in. takie miasta jak: Kraków, Starachowice, Brzeszcze, Jastrzębie-Zdrój. W maju zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu organizowanym przez niemiecką wytwórnię Awaken Production. Odbył się on w Kołobrzegu. Corruption wystąpił tam razem z Night In Gales, Tortharry. W kwietniu po koncercie w Krośnie od zespołu odszedł gitarzysta Gootek, a jego miejsce zajął Paweł grający również w Electric Hate Machine.

W marcu 2000 roku nowym wokalistą zespołu został Rufus. W maju Corruption był gościem na sanockim koncercie grupy Behemoth organizowanym w ramach trasy "Millenium Tour 2000. W lipcu zespół wystąpił w roli headlinera podczas dziewiątej edycji festiwalu Negative Zone w Sandomierzu. W marcu 2001 roku Corruption wszedł do warszawskiego studia Kokszoman, a zarejestrowany tam materiał "Pussyworld" to 60 minut muzyki spod znaku stoner rock'a.
Prace nad tym materiałem zakończyły się w kwietniu 2001 roku. Przez następnych kilka miesięcy rozsyłane były taśmy promo a zespół szukał wydawcy. Corruption grał również wiele koncertów na, których pozyskali nowych fanów. W grudniu 2001 roku Corruption obchodził 10 rocznicę istnienia. Koncert "urodzinowy" odbył się w rodzinnym mieście zespołu w Sandomierzu. Kolejne miesiące to koncerty na terenie płd. Polski. W lipcu 2002 roku zespół znajduje wydawcę na "Pussyworld". Po krótkich negocjacjach zostaje podpisany kontrakt ze znaną na całym świecie firmą Metal Mind Production. To pierwszy profesjonalny kontrakt zespołu, stabilizujący jego pozycje na krajowym rynku muzycznym.

Światowa premiera "Pussyworld" to 27 lipca 2002 roku. Ukazanie się materiału zostało wsparte dużą promocją medialną. Rozesłanych zostało 500 kopii promocyjnych do zagranicznych mediów oraz 75 do polskich rozgłośni radiowych i prasy.

W listopadzie 2002 roku zespół odbył trasę koncertową Kiss, Lick, Penetrate Tour 2002 u boku takich formacji, jak: Necrophobic, Quo Vadis, Unnamed i Mess Age odwiedzając kilka miast w całej Polsce. Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di'Anno.

Kolejna zmiana personalna w Corruption. W dniu 1 czerwca zespół rozstał się z dotychczasowym gitarzystą Elektrycznym. 3 lipca Corruption zagrał jako jedna z "gwiazd" Festiwalu Rockowego - "Węgorzewo" 2003. Zagrali pierwszego wieczoru razem z zespołami Quo Vadis, Hunter i Sweet Noise. Lipiec to także nagrania nowego materiału "Orgasmusica". Wybór padł ponownie na warszawskie studio Kokszoman. W ciągu 14 dni grupa zarejestrowała 12 nowych utworów plus jako bonus "Lubricant Rains". Utwór ten znajdował się na albumie "Bacchus Songs" Kolejne wielkie i historyczne wydarzenie dla zespołu to zaproszenie do udziału w IX edycji Przystanku Woodstock 2003.

2 sierpnia 2003 roku zespół zagrał dla 400.000 osób na Przystanku Woodstock, największym festiwalu w Europie. Podczas tego koncertu zadebiutował w zespole Fala (ex-Twisted Cow), który objął posadę nowego gitarzysty.

Premiera "Orgasmusica" odbyła się 23 września 2003 roku. Następne miesiące zespół zagrał kilka koncertów promujących nowy materiał. Najważniejszy koncert Corruption zagrał 3 grudnia w katowickim Spodku, gdzie był gościem specjalnym podczas koncertu legendy hard rocka czyli Deep Purple. 10,5 tysiąca fanów rocka uczestniczyło w nim. To był dobry początek przed nagraniem oficjalnego DVD "Hellectrify Yourself". Jesienią 2004 roku Corruption jako headliner zagrał 9-dniową trasę koncertową pod nazwą Hellride Tour. W 2005 roku ukazał się kolejny album zespołu, zatytułowany "Virgin's Milk".

Skład:

Rufus - wokal
Eryk - gitara elektryczna
Opath - gitara elektryczna
Anioł - gitara basowa
Melon - perkusja

Byli członkowie zespołu:

P. Horne - wokal
Mirosław Mróz- instrumenty klawiszowe
Fala - gitara elektryczna
Paweł Kubik - gitara elektryczna
Thrashu - gitara elektryczna
Grzegorz Wilkowski - perkusja

Dyskografia:

01. Absorbed In Misery (Demo) (1991)
02. Dawn Of Sullen Oratory (Demo) (1993)
03. The Ultra-Florescence (Demo) (1993)
04. Ecstasy (1996)
05. Bacchus Songs (1996)
06. Junky (Demo) (1998)
07. Pussyworld (2002)
08. Orgasmusica (2003)
09. Hellectrify Yourself (DVD) (2004)
10. Virgin's Milk (2005)

Oficjalna strona internetowa: corruption.rockmetal.art.pl
MySpace: www.myspace.com/corruptioninfo

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły