Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Colony 5 - Buried Again

Jeszcze rozgłos po ostatnim dziele Colony 5 dobrze nie ucichł, a muzycy tej formacji idą za ciosem i przygotowują kolejnego singla, który pojawi się w sprzedaży 29 lutego 2008 roku. Colony 5 jest grupą, która w 17 letniej działalności wytwórni Memento Materia zdobyła największe uznanie i sławę. Debiutancki album z 2002 zatytułowany "Lifeline" był początkiem długiej listy electro-popowych hitów w dorobku zespołu.
Potem przyszły cieszące się równie dużą popularnością płyty - "Colony 5", "Black", "Hate" oraz "Plastic World". Ten ostatni został zwycięzcą plebiscytu na najlepszy singiel 2005 roku organizowany przez szwedzkie Alternative Music Awards.

Colony 5 przez cały okres swojej działalności prezentowali najwyższy poziom elektronicznego popu tak uwielbianego na parkietach. Pierwszy singiel pochodzący z ostatniego albumu - "Knives" prezentuje kompozycje o wiele twardsze zawierające więcej rytmicznych uderzeń niż dotychczasowa twórczość grupy. "Buried Again" prezentuje o wiele silniejsze kompozycje takie jak "Knives" i "Get Off My Back" inspirowane starą szkołą EBM, kiedy to zespół tworzył muzykę bardziej przystępną, intensywną oraz precyzyjniejszą. Jednak znajdzie się również coś dla fanów klasycznej twórczości Colony 5 ponieważ najnowszy singiel będzie różnorodny, od ostrych i bezkompromisowych brzmień EBM po łagodniejsze dźwięki future-popu o charakterze bardziej tanecznym jak kompozycje: "Pills" i "Ghost" aż po piękny utwór "Imaginary Girl". Jest to album jednak zdecydowanie electro-popowy pokazujący jednocześnie, że grupa potrafi czerpać z różnych generacji muzyki elektronicznej.

Tracklista:

01. Ghost
02. Knives
03. Imaginary Girl
04. Absolute Religion
05. End Of Desperation
06. Fanatic
07. Heart Attack
08. Closure
09. Too Young
10. Commitment
11. Get Off My Back
12. There'll Be A Time
13. Pills

Źródło: oficjalna strona zespołu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły