Castle Party 2018
Ohlsson
Recenzje :

Centinex - Redeeming Filth

death metal, szwedzki death metal, Dismember, Voidhanger

Wypada konkretnie: 10 numerów i nieco ponad 30 minut muzyki. Żadnych wstępów, budowania atmosfer tylko od razu szwedzki strzał w ryj czyli „When Bodies Are Deformed”. Numer wpadający w ucho, chwytliwy, ale jeszcze dość twardo stąpający w deathowym bagnie. Później jest co najmniej równie dobrze lub nawet lepiej bo oprócz walcowatych, kruszących kości fragmentów ze szwedzkim death metalem jest też sporo w tej muzyce rock’n’rolla. 

Weźmy takie „Death Glance” czy „Eye Sockets Empty” w czasie których po prostu nie da się usiedzieć w miejscu, nosi człowieka. Właśnie w takich szybkich, energetycznych fragmentach nowy Centinex kojarzy mi się z ostatnim albumem Voidhanger – podobna energia, podobny rozpierdol i nawet jakby brzmienie podobne. Fakt, że może brak polskich tekstów do podśpiewania przy goleniu sprawia, że w tych intymnych chwilach nie nucę Centinex jak „Dni szarańczy”, ale energia jest na podobnym poziomie. W „Bloodraze” mamy na przykład wolny, walcowaty wstęp po którym następuje ejakulacja energii, gdzie znów na kilometr czuć wspomniany Voidhanger. Oczywiście wpływy takiego Dismember również są wyczuwalne na kilometr choćby w takim „Dead, Buried and Forgotten”, ale dla mnie absolutnie nie jest to wadą.

Muzycy znakomicie wyważyli proporcje bo w trakcie tych nieco ponad 30 minut nie ma możliwości by znudzić się tym albumem, a jeżeli jeszcze przypadkiem lubicie szwedzkie granie to „Redeeming Filth” nie powinniście lekceważyć.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to album przełomowy, wybitny, ale w sprzyjających okolicznościach przyrody z piwem w ręku „Redeeming Filth” absolutnie się broni. Właśnie leci „Eye Sockets Empty” i jak wspomniałem zaczyna mnie nosić.   Dla Was też wziąć jedno? :)

Ocena: 7,75/10

Tracklist:
01. When Bodies Are Deformed  
02. Moist Purple Skin  
03. Death Glance 
04. Stone of Choice  
05. Unrestrained 
06. Bloodraze  
07. Without Motives 
08. Rotting Below 
09. Dead, Buried and Forgotten 
10. Eye Sockets Empty 

Wydawca: Agonia Records 2014

Komentarze
oki : niby tak bo wkoło sporo płyt próbujących z lepszym lub gorszym skut...
leprosy : Dla mnie te wszystkie Centinexy, Demonicale, Intermenty Nominony (wyjąłw...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły