Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Bloodgroup już w niedzielę w Polsce

Już w najbliższą niedzielę w warszawskim klubie Powiększenie rozpocznie się trasa koncertowa islandzkiego zespołu Bloodgroup. Formacja okrzyknięta została mianem jednej z najciekawszych grup w Islandii. Porównywani są do takich formacji jak The Knife, CSS oraz The XX, a muzyka Bloodgroup to intrygujący, podszyty niepokojem miks elektroniki i popu. Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Pórisdóttir.
Poniżej przedstawiamy harmonogram występów:
 
22.01 Warszawa / Powiększenie
godz: 20:00
bilety: 29/35pln
dostępne: Klub Powiększenie, ticketpro.pl, pwevents.pl, muno.pl

23.01  Krakow / Forty Kleparz
godz: 20:00
bilety: 30/40pln
dostępne: ticketpro.pl

24.01 Wrocław / Puzzle
godz: 20:00
bilety: 20/30pln
dostępne: Klub Puzzle

25.01 Poznań/ Blue Note
godz: 20:00
bilety: 29/35pln
dostępne: CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Klub Blue Note, ticketpro.pl, pwevents.pl, muno.pl

Muzykę zespołu najlepiej można określić jako miks elektroniki, muzyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Þórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjść, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany „Sticky Situation” wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanada). Ich kolejny album „Dry Land” wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku. Obecnie Bloodgroup przygotowuje materiał na nowy album.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły