Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Blind Guardian - A Twist In The Myth

Blind Guardian, Thomen Stauch, Frederik Ehmke, folk metal, Schattentantz, power metal, A Twist In The Myth, Hansi Kürsch

Mało jest takich zespołów, które nie zmieniają składu długimi latami, a wszystkie swoje triumfy święcą niezmiennie w tym samym zestawieniu. Taki właśnie był Blind Guardian do czasu, gdy jego szeregi zdecydował się opuścić Thomen Stauch. Po dwudziestu latach istnienia i siedmiu wspaniałych płytach w grupie pojawił się nowy perkusista, którym został Frederik Ehmke z folk metalowej formacji Schattentantz. I z nim została nagrana ósma płyta królów power metalu „A Twist In The Myth”.

W wielką przygodę wkraczamy mocnym gitarowym uderzeniem, choć wcześniej jesteśmy już odpowiednio nastawieni przez okładkę. Uzbrojeni w co kto może i świadomi czyhających niebezpieczeństw, zapuszczamy się w żywiołowy gąszcz riffów i solówek, płynących podniośle i napawających odwagą nawet bardziej wstrzemięźliwych wojowników. Muzyka jest wręcz natchniona i pobudzająca do działania, a śpiew do niej już przebija wszelkie baśniowe sfery i wzbija się wysoko ponad magicznym światem. Hansi Kürsch nieraz wspomaga się chórem, ale nawet jak śpiewa sam wydaje się jakby to grzmiały całe niebiańskie zastępy. Wokal wprost promienieje złotym blaskiem podniebnej harmonii. Zresztą nie tylko wokal, ale i cała muzyka jest bardzo orkiestralna i napuszona symfonią patetycznych dźwięków.

Jedno co może stwarzać lekki niedosyt to brak takich bardzo spektakularnych hitów, ale to też naciągając mocno wymagania, bo takie kawałki jak "Turn The Page", „Fly”, „Another Stranger Me” czy „Straight Through The Mirror” w zupełności porywają i upajają swoim urokiem. Lżejszy i bardziej rozwlekły, lecz rozkręcający się gitarowo i z wciąż urzekającym śpiewem, jest „Carry The Blessed Home”, a zupełnie folkowy i na skoczną melodię „Skalds And Shadows”. Blind Guardian prezentuje szeroką gamę możliwości, a jego muzyka rozprzestrzenia się dalekim echem i ze znamienitym rozmachem tworząc, jak zwykle, wciągający i ze wszech miar udany album.

Tracklista:

01. This Will Never End
02. Otherland
03. Turn The Page
04. Fly
05. Carry The Blessed Home
06. Another Stranger Me
07. Straight Through The Mirror
08. Lionheart
09. Skalds And Shadows
10. The Edge
11. The New Order

Wydawca: Nuclear Blast (2006)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły