Lem
Maddaddam
Recenzje :

Beyond the Infinity - Like Fallen Angels

Like Fallen Angel, Beyond The Infinity, metalcore

„Like Fallen Angel” to pierwsza produkcja wrocławskiego Beyond The Infinity. Płyta zawiera trzy utwory i jak zapowiada zespół, jest tylko preludium do dużego albumu. Muzyka na niej zaprezentowana to energiczny metalcore charakteryzujący się solidnymi konstrukcjami i bardzo dobrym brzmieniem.

 

W natłoku metalcoreowych dźwięków niezwykle istotne jest, żeby była ta głębia, szczególnie basu i perkusji i to tutaj jest słyszalne wręcz idealnie. Na takiej podstawie można budować gitarową melodyjność utworów. Beyond Infinity wprawdzie jest bardzo rytmiczny, ale nie znaczy to, że można narzekać na brak płynnych i harmonijnych riffów, solówek oraz wokaliz. A głosy są dwa, czysty i wrzaskliwy. Może te utwory nie są wielkimi hitami, ale trzymają linie melodyczne i kleją się w spójne struktury.

„Like Fallen Angel” zaskakuje wysoką jakością muzyczną. Te utwory są po prostu dobre i jeżeli Beyond Infinity chcieli kogoś do siebie zachęcić i zainteresować przyszłą płytą, to myślę, że ta próbka dobrze spełni swoją rolę. Myślę sobie jednak, że to co sprawdza się przez szesnaście minut, może nie być wystarczające do skupienia uwagi na dłuższą metę. Solidny warsztat to podstawa, ale żeby się wyróżnić i zostać zapamiętanym, przydałyby się jakieś bardziej przebojowe, zwłaszcza wokalnie, kawałki. Potencjał jest spory, a jak będzie, zobaczymy.

 

Tracklista:

01. Escape To Reality
02. Like Fallen Angels
03. The World's Greatest Crime

Wydawca: Beyond The Infinity (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły