Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Aosoth - IV: An Arrow in Heart

Coś mi się zdaje, że międzypaństwowe więzi między członkami Unii Europejskiej nie są  w połowie tak mocne jak polsko-francuska więź w szerzeniu czarnej zagłady. Nie dość, że te dwie sceny są chyba najprężniej rozwijającymi się w ostatnim czasie, to dodatkowo wzajemnie wspierają się na wielu płaszczyznach. Wystarczy wspomnieć, że Agonia Records w tym roku wydała już nowy album Spektr oraz recenzowany właśnie album Aosoth. A do końca roku jeszcze trochę czasu zostało.
Tym razem efekt polsko-francuskiego sojuszu okazał się równie obiecujący jak poprzedni zawarty przy okazji wydania „Cypher” zespołu Spektr. Aosoth nagrał bowiem album wypełniony po brzegi blackowo-postowymi dźwiękami, które zdecydowanie wybijają się na tle wielu wydawnictw z tej muzycznej szufladki. Nie ma na  “IV: An Arrow in Heart” tak częstego w tym nurcie przerostu formy nad treścią, nie ma męczenia słuchacza kserowanymi patentami. Jest za to sporo, wygenerowanego za pomocą gęstej ściany gitar wzbogaconej różnorakimi ozdobnikami, schizofrenicznego klimatu grozy. Klimatu,  który zdecydowanie bliższy będzie gościom podpiwniczonych willi w centrach wielkich metropolii niż bywalcom zatęchłych cmentarnych ziemianek. Właśnie ten klimat jest tym, co w muzyce Aosoth tak mnie ujęło.

Poza tym mają chłopaki umiejętność wymyślania fajnych riffów. Motyw otwierający “An Arrow in Heart” niemiłosiernie utrwala się w pamięci. Podobnie jak moment w połowie otwieracza, w którym na pierwszy plan wysuwa się transowa, plemienna gra perkusisty na tle której delikatnie rozbrzmiewają klawiszowe plamy.

Przed zapoznaniem się lub ewentualny kupnem “IV: An Arrow in Heart” wypada ostrzec, że początkowo album może wydawać się nużący, momentami zbyt rozwleczony. Sam nie mogłem początkowo przebrnąć tych 56 minut w jednym ciągu. Są to jednak tylko pozory, a z każdym kolejnym przesłuchaniem muzyka Francuzów tylko zyskuje. Na chwilę obecną jest 8,5, ale tendencja jest zdecydowanie zwyżkowa.

Ocena: 8,5/10

Tracklista:

01. An Arrow in Heart;
02. One With The Prince With A Thousand Enemies;
03. Temple of Knowledge;
04. Under The Nails and Fingertips;
05. Broken Dialogue 1;
06. Broken Dialogue 2;
07. Ritual Marks of Penitence;

Wydawca: Agonia Records (2013)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły