Amphi Festival 2020
Paradoks
Muzyka :

5 urodziny Aterry. Koncert plus goście: Morna, Torture of Hypocrisy, Warband

Aterra, Morna, Torture of Hypocrisy, Warband, metal, groove metal, death metal

Pół tony masy mięśniowej, megawaty energii scenicznej i pięć metalowych maszyn siejących spustoszenie zapraszają na koncert. 14 kwietnia swoje 5 urodziny będzie obchodził zespół Aterra. Impreza odbędzie się w warszawskim klubie VooDoo. Gościnnie zagrają: Morna, Torture of Hypocrisy, Warband. Aterra to metalowy zespół pochodzący z Ostrołęki, a działający w Warszawie, w skład którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). 

Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, ACID DRINKERS, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ, OSTROV, WŁOCHATY oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hardcore’u - M.O.D. Grupa nagrała płytę pt. "All Born in Pain" i materiałem z niej chętnie Was poczęstuje.

MORNA znów najeżdża Polskę. Słowacki progresywny zespół metalowy, który w zeszłym roku grał na Wacken, wraca do twojego miasta. Nie przegap występu na żywo opartego na ostrych riffach jak i elementach klimatycznych. Przywiozą materiał z "Nuisance" i trochę starszych rzeczy plus niespodziankę.

Warmińsko-mazurska grupa groove/death metalowa TORTURE OF HYPOCRISY została założona w 2007 roku, w Mikołajkach. Zespół jest związany z olsztyńską sceną metalową. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 r. Rok później zespół wydał debiutancki album "Random Perspectives of Reality", a także opublikował teledysk do utworu "Last Logical Process". W 2013 r. zespół wydał dobrze przyjęty singiel "Mass Murder Mechanism", który został umieszczony na składance "Budząc umarłych" MUSICK MAGAZINE. W styczniu 2014 r. ToH wydał album "Random Augmentation", który zdobył pozytywny odbiór w prasie muzycznej. W 2016 r. grupa przygotowała specjalny koncept album z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu, zatytułowany „RBMK-1000”. Członkowie zespołu są powiązani tą tematyką - w rodzinnym mieście grupy naukowcy jako pierwsi w Polsce wykryli wzrost promieniowania po wybuchu reaktora nr 4. Gościnnie na albumie występuje MoozE - kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl", a także włoski ambient designer Uzbazur. Grupa nagrała klip do utworu "AZ-5 (feat. MoozE)", w którym, dzięki współpracy z grupą eksploracyjną RST, znalazły się oryginalne ujęcia z Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Klip zdobył tytuł TOP-VIDEO w serwisie muzycznym muzykoholicy.com. Album „RBMK-1000” uzyskał wysokie noty w polskich i zagranicznych magazynach muzycznych oraz prasie internetowej. Za dystrybucję krążka na terenie całego kraju odpowiada Sonic Records. Zespół aktywnie koncertuje, a do tej pory dzielił scenę m. in. z Hate, Thy Disease, Obscure Sphinx, Dead Infection czy Masachist. Obecnie grupa pracuje nad 4 albumem.

WARBAND to młody zespół z Warszawy, mający na karku kilka występów. Ich muzyki nie da się przyporządkować, choć lubią określenie "Groove Metal". Od gitarzystów, razem tworzących ciekawe aranżacje, po basistę który wie co robi i zna swój instrument, poprzez perkusistę z silną ręką, mocną pałką i niezawodnym talentem, a to wszystko wsparte energią i zabójczym wokalem.

Wjazd 15 zł. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły