Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

1349 - 1349 (EP)

Zespół o nazwie 1349 uchodzi aktualnie za jednego z lepszych reprezentantów norweskiego black metalu. Kiedy jednak formacja była zakładana w 2000 roku przez czterech bliżej nieznanych muzyków, mało kto przypuszczał, że ta będzie się ona liczyła na metalowej scenie. Wydana rok póżniej debiutancka EPka "1349" na pewno nie zwiastowała takiego rozwoju zespołu.
Krążek przynosi trzy autorskie utwory i cover Celtic Frost "The Usurper" nagrany na żywo. Nie ma tu absolutnie żadnego nowatorstwa - zwykły norweski black łączący w sobie surowość old-school'owej tradycji i rozmach bardziej współczesnej wizji ten muzyki. Szkoda tylko, że "1349" nie posiada dobrego brzmienia, bo o selektywności tutaj nie może być mowy. Nie pomaga nawet Frost za zestawem perkusyjnym, zaś wściekłość, która emanuje z muzyki, została zatarta.

Debiutanckie EP 1349 na pewno nie zwiastowało tego, że za kilka lat, będzie to jedna z najmniej kontrowersyjnych formacji na scenie norweskiego black metalu. Oceniajac jednak tę EPkę trzeba powiedzieć, że wszystko zostało tu zespsute przez złe brzmienie i cieżko jest powiedzieć jak  ta muzyka wyglądała by przy innej produkcji.

Tracklista:

01. End of All
02. Antichrist Warzone
03. Chaos Within
04. The Usurper (Live) (Celtic Frost Cover)

Wydawca: Holycaust Records (2001)
Komentarze
Gorg666 : O retty!!!! Jak się nie lubi black metalu to się go nie słucha i już :) Zastan...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły