Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Zeromancer

Zeromancer - jeden z najciekawszych zespołów grających muzykę industrialną. Pochodzą z Norwegii, a swoją pierwszą płytę "Clone Your Lover" wydali w 2000 roku. Grupa Zeromancer powstała po rozpadzie zespołu Seigmen, który w 1990 roku zdominował dość znacznie norweską scenę rockową. Po jego rozwiązaniu, Alex Møklebust (wokal), Erik Ljunggren (efekty i programowanie), Kim Ljung (gitara basowa) i Noralf Ronthi (perkusja) połączyli swe siły z gitarzystą Chris'em Schleyer'em (Kidneythieves) i rozpoczęli swoją działalność jako Zeromancer.
Muzycznie Zeromancer reprezentuje gatunek industrialnego rocka, ale czerpie inspirację nie tylko z przedstawicieli tego nurtu muzycznego. Można się u nich dosłuchać wpływów Rammstein, Nine Inch Nails, Oomph!, a nawet Depeche Mode.

Ich pierwsza płyta pt. "Clone Your Lover" z 2000 roku odniosła jako debiut dość duży sukces. Za ten krążek otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie German Alternative Music Awards w kategorii "najlepszy debiut". Rok później zespół wydał swoją drugą płytę pt. "Eurotrash", która odniosła wielki sukces i dotarła do znacznie większej ilości odbiorców, również poza granicami Europy.

W2003 roku Zeromancer wydał trzeci i jak na razie ostatni album pt. "ZZYZX". Po jego wypuszczeniu, Chris Schleyer opuścił zespół aby dołączyć jako muzyk sesyjny do kapeli A Perfect Circle.

Zeromancer aktualnie ma przerwę w działalności. Członkowie zespołu udzialają się natomiast w innych zespołach m.in. Satyricon, Ljungblut i Undergod.

Z końcem 2008 roku dobre nowiny o nowej płycie przekazał wokalista zespołu Alex Moklebust: "Ta informacja ucieszy pewnie najbardziej zniecierpliwionych fanów, u których newsy o kolejnym przekładaniu premiery krążka wywoływały przedśmiertne konwulsje. Mam zaszczyt poinformować Was wszystkich o oficjalnej dacie premiery albumu - 13 lutego 2009 roku". Termin ukazania się przekładany był od 2006 roku. W odpowiednim czasie ukazały się natomiast dwa pierwsze single promujące wydawnictwo - "Doppelganger I Love You" oraz  "I'm Yours To Lose".

Skład:

Alex Møklebust - wokal
Erik Ljunggren - efekty i programowanie
Kim Ljung - gitara basowa
Noralf Ronthi - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Chris Schleyer - gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Clone Your Lover (2000)
02. Doctor Online (2001)
03. Eurotrash (2001)
04. Zzyzx (2003)
05. Sinners International (2009)
06. The Death Of Romance (2010)

Oficjalna strona internetowa: www.zeromancer.com
MySpace: www.myspace.com/zeromancer1

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły