Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Wywiady :

Mensko w Natarciu

Mensko, rock, grunge

Mensko -  nowo założony zespół z Mińska Maz. grający szeroko pojęty rock inspirujący się rockiem spod znaku alternatywy, grunge, garage itp założony przez muzyków z 15-letnim doświadczeniem scenicznym w dawnym zespole 3siostry. 

Skąd wziął się zespół Mensko? Jak wygląda Wasza historia? 

Marcin Polak:Podwalinami zespołu Mensko jest zespół 3siostry w którym wciąż gramy od 2001r. z małą przerwą w prawie nie zmienionym składzie. 3siostry powstały z fascynacji i inspiracji ciężką muzyką lat 90-tych. Jest to muzyka dla dość wysublimowanego i wąskiego grona odbiorców. Nasze horyzonty muzyczne którymi się inspirujemy są bardzo szerokie, których raczej nie da na siłę się połączyć. Dlatego od dłuższego czasu chodził mi po głowie nowy zespół w którym będziemy wyrazić nasze fascynacje na fundamentach klasycznego rocka. Tak narodziło się Mensko. Podsumowując krótko nasza przygoda trwa od 18 lat.

Skąd wzięła się nazwa Mensko?

Marcin Polak:Nazwa Mensko wzięła się z naszego rodzinnego miasta w którym wszyscy członkowie zespołu mieszkają. Mensko to dawna nazwa Mińska Mazowieckiego

Na kiedy planujecie premierę waszego pierwszego albumu?

Marcin Polak:Jestem właśnie na etapie zbierania dawnych pomysłów, tych najlepszych, które kiedyś nagrałem. Do tego właściwie codziennie wieczorem spędzam ok. 1 godziny na ogrywaniu nowych pomysłów. Chciałbym zacząć z chłopakami próby do nowego materiału od początku 2018. Czekam jeszcze na odpowiedź dotyczącą dofinansowania na nagrania w studiu. Przygotowanie i ogranie nowego materiału zabierze kilka miesięcy. Studio około miesiąca. Optymistycznie byłoby mieć krążek w ręku na jesień 2018, ale to zależy od wielu spraw i czynników, przede wszystkim czasowej dostępności kolegów z zespołu.

Jakie są wasze inspiracje muzyczne?

Marcin Polak:Nasze inspiracje muzyczne są bardzo szerokie, że aż trudno o nich mówić, ale obracamy się głównie w stylistyce rockowej, bo kochamy rocka..od klasyki z lat 60-tych po jego współczesne najcięższe odmiany. Na mnie osobiście największy wpływ miał nurt Grunge, który eksplodował na początku lat 90-tych

Gdzie i kiedy będziemy mogli Was usłyszeć na koncertach?

Marcin Polak:Zagraliśmy w tym roku kilka ciekawych koncertów w różnych regionach kraju. Głównie wschodnia Polska. Obecnie wysyłamy zgłoszenia na festiwale na przyszły rok. Chcielibyśmy też pograć trochę koncertów z zaprzyjaźnionymi zespołami po klubach w całym kraju. Im więcej tym lepiej.

Kto powinien przyjść na wasz koncert? Kto przede wszystkim jest adresatem Waszej muzyki?

Marcin Polak:Nie klasyfikujemy odbiorców. Staramy się grać muzykę przystępną dla szerokiego grona publiczności. Jako 3SIOSTRY gramy ostrą muzykę, która jest skierowana do zwolenników mocnego grania – jest ono dość wąskie, więc muzyka MENSKO jest właściwie odwrotnością, ale nie jest to muzyka typowo komercyjna.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na wasze koncerty?

Marcin Polak:Jeśli lubicie prawdziwego szczerego rocka bez udawania taki jaki był w latach 90-tych gorąco zapraszamy na koncerty. Nie zawiedziemy Was.

Na koniec, jakie są wasze plany na przyszłość?

Marcin Polak:Jak już wcześniej mówiłem to nagranie płyty długogrającej w studiu, do tego dwa teledyski promujące, wydanie tej płyty w formie CD i …..koncerty. Oby jak najwięcej. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły