Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Kolejny teledysk grupy Deep-pression

balck metal, ambient, doom, mrok, black/doom metal

Całkiem niedawno na swoim profilu bandcamp ukazała się bardzo ciekawa nota formacji Deep-pression, zapowiadająca teledysk do drugiego singla ambientowców. W kwestii przypomnienia EP „In Silent Moisty Air” ukazała się dokładnie rok temu, po deszczowej, marcowej podróży lidera grupy i reżysera wideoklipu do opuszczonego „Domu Oficera”, zlokalizowanego na Pomorzu Zachodnim. 

Materiał ukazał się 18 marca 2019, opublikowany przez Broken Tree Records w wersji cyfrowej na profilu zespołu, natomiast na dniach ukazał się też na regularnym nośniku nakładem Valse Sinistre Production. Za mix oraz klawisze odpowiadał lider grupy RaHvn jak również za tzw. artwork, drugie skrzypce w postaci gitar i efektów należały do M. v K.

W czerwcu ubiegłego roku powstał pierwszy teledysk promujący ten mini album, który wyreżyserował niezależny twórca teledysków oraz tzw. filmowej retro awangardy Lethargus.

Ponownie przy okazji kolejnego singla panowie połączyli siły twórczo, czego owocem jest od niedawna dostępny teledysk. Jak wspominał wcześniej zespół jest to ciekawa wizja reżysera uzupełniająca muzykę. Historia w klipie zawarta opowiada o tajemniczy wędrowcy podróżującym w czasie, po przez widma wymarłych świątyń. 

Teledysk jak i EP są częścią większego projektu muzyków i reżysera, a mianowicie filmu, do którego zespół zapewni soundtrack, a do którego właśnie trwają zdjęcia. Dodatkowo sam lider grupy ma zagrać gościnnie jedną z główny ról w nadchodzącej produkcji reżysera, obraz ma się sygnować tytułem „Pustostan”, czyli jak najbardziej tematyka bardzo eksplorowana przez grupę jak i filmowca ostatnio. 

To nie koniec atrakcji związanych z EP’ką, w teledysku ukazały się wplątane w kadry obrazy karkowskiego grafika i malarza Łukasza Gwiżdża, autora min. okładki ostatniego długograja Mord’A’Stigmata „Dreams of Quiet Places”.

Można powiedzieć że zamiłowanie do opuszczonych miejsc połączyło twórczo muzyków, reżysera oraz malarza czego w niedalekiej przyszłości owocem będzie powstający film w klimacie post-apokaliptycznego kina.

Tymczasem wyczekując wspólnej produkcji tego kombo artystycznego zapraszamy do odpalenia najnowszego teledysku formacji.

https://www.youtube.com/watch?v=uMT-8smReuU   

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły