Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

ciekawi mnie co myślicie o słuchających LP 14letnich gotkach. Strona: last

ciekawi mnie co myślicie o słuchających LP 14letnich gotkach Wysłany: 2006-11-20 09:03

[color=black:de37116626][/color:de37116626]

kimpela pokazała mi ten artykół w popcornie. Zdziwiło mnie, zę łuchają fajnej muzyki, ale póżniej zobaczyłam plakat Linkin Park na ścianie. hm... laski myślące że są fajne okazujące to w ten sposób są tragiczne. Ciekawe ile takich pozerskich paninek ma tu konto, tylko po to, żeby pokazać jakie to onr są mroczno-trendi.[/b]


Ona już daleka jak zimne słońce, które widzisz we mgle...


Wysłany: 2006-11-20 12:35

Zgadzam się z Ev... 14 lat to wiek w którym dopiero dojrzewasz do swoich zainteresowań a poza tym szukasz akceptacji która na marginesie jest jedną z wazniejszych potrzeb w zyciu. Niech sobie słuchają czego chcą - w gruncie rzeczy chyba o to chodzi w muzyce. Każdy ma własną drogę odkrywania muzyki.

//14 lat to właściwie całkiem sporo - ja słyszałem o przypadkach ludzi którzy uparcie twierdzili, że słuchają death metalu od 3 roku zycia.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2006-11-20 13:13

:-) :-) :-) :-) :-)

Goth pozerzy...? :D A co oznacza goth pozerstwo? Słuchanie MROCZNEJ muzyki, a ubieranie się w nieMROCZNE ciuchy? Czy może słuchanie nieMROCZNEJ muzy, a ubieranie MROCZNYCH ubrań (czerń, łańcuchy, ćwieki lub zestawy z sexshopów). A może jest to słuchanie MROCZNEJ muzyki + noszenie MROCZNYCH ciuchów? Aaaa... może goth pozer to człowiek, który słucha MROCZNEJ muzyki od mniej niż pół roku? Albo ubrał MROCZNE ciuchy względnie za szybko wobec tego od kiedy słucha MROCZNEJ muzyki? Strrraszne... nHiewHybHaczHalHnHe.

ps. Nie było mnie tu dość długo i chyba znikam na jeszcze dłużej dla uciechy innych i zdrowia mego



Wysłany: 2006-11-20 13:29

Pozerstwo polega na robieniu czegoś "pod publikę", gdy nie wynika to z naszych własnych upodobań, tego, jacy jesteśmy... Zdarza się częściej wśród mlodych osób, ale nie tylko, a nie każda czternastolatka musi być pozerką.. Ja parę lat temu, jak byłam w tym wieku, nie byłam większa pozerką (za która się nie uważam) niż teraz, więc to nie ma regóły.


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2006-11-20 13:44

Mi taka sytuacja nie przeszkadza, sam przeciez kiedyś słuchałem LP i się nie wstydzę :P.


W krainie ślepców jednooki jest królem.


Wysłany: 2006-11-20 14:02

ja tez jak mialam 14 lat to sluchałam Lp czy HIM i nie miałam nawet pojecia o stylach których słucham teraz... wiec droga xxsachmetxx wydaje mi sie ze niepotrzebnie zawracasz sobie tym głowe z czasem im przejdzie... a tak na marginesie to z Twojego profilu wyczytałam że jesteś zaledwie 2 lata starsza od obiektów swojego pytania.... jestes na tyle nakierunkowana muzycznie aby wytykac innym czego sluchaja??


Hexe ist ein Beruf mit Zukunft. ;)


Wysłany: 2006-11-20 14:14

Może i są to komercyjne zespoły, ale nie uważam, żę przez to nie mają wogóle wartości i słuchanie ich to taki obciach... Są popularne, toteż wiele osób od nich zaczyna, bo trawia gdzies na nie... Ale nie każdy od tego odchodzi, a to, co się komu podoba nie świadczy jeszcze koniecznie o nim (pozytywnie/negatywnie).


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2006-11-20 14:20

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Jakbym wam powiedziałą, czego słuchałam w wieku 14 lat to pewnie musiałabym wynieść się z tego portalu :lol: O Linkin Park wowczas nie moglo być mowy, bo chłopaki chyba jeszcze w pieluchach siedzieli, hehe. Zgadzam się ze stweirdzeniem, że lepiej żeby gimnazjalistki słuchały LP i chocby się identyfikowały z jakaś nie-papkowo-popowo-hip-hopową sublkulturą, nawet jesli na poczatku są to pozdróże muzyczne dość infantylne. Ja z moich starych czasó dalej posiadam plakat Kurta Cobaina, hihi, i wcale się tego nie wstydzę. :) A co do pozerstwa - to chyba w tak młodym wieku jest ono zupelnie czyms innym niż w powszechnym jego rozumieniu. Mnie bardziej denerwują 14-letnie lafiryndy pod dyskotekami niż zwykłe dziewczęta, szukające swojego stylu w bardziej mHrocznych klimatach :wink:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-11-20 14:26

Ja tam za LP nigdy nie przepadalam ale nie mowie ze jest to zla muzyka.. Ja juz swoj gatunek muzyki znalazłam .. muzyka moze i jest mroczna ale pozerką nie jestem ; ] Co do tych ubrań.. lubie mroczne stroje ale to o tym nie swiadczy , poprostu dobrze sie w tym czuje ;P


"Nie ma nieba, wielkiej jasności, i piekła w którym smażą sie grzesznicy. Tu i teraz jest nasz dzień panowania. Tu i teraz jest dzień naszej radości. Tu i teraz jest nasza okazja. "


Wysłany: 2006-11-20 14:41

Ja nie pamietam czego słuchałem mając 14 lata. Brat mi chyba jakis jazz podrzucał.

[quote:8b713072c9="minawi"]Ja z moich starych czasó dalej posiadam plakat Kurta Cobaina, hihi, i wcale się tego nie wstydzę[/quote:8b713072c9]

Bo nie ma się czego wstydzić. Kurt Cobain jak dla mnie jest legendą. Wiecznie zywą i kolejne rzesze ludzi się na tym wciąz wychowuje. Do nich nalezałem i ja. Choć już mnie tak nie kręci jak kilka lat temu to jednak sentyment pozostał.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2006-11-20 14:52

Ja sięna tym nie wychowywałam, na LP także, ale Lp mogę posłuchać z przyjemnością, choć może nie jest to najlepsza muzyka, jaką słyszałam, a Kurcik wymiata.:D Utwory proste, śpiewał naet niepoprawnie, grał nienajlepiej niby, a nikt nie powtórzy jego muzyki, tego klimatu, mocy i dzięki niemu powsało coś, co porywa ludz, świetnie się słucha, porusza...

Zgadzam się, że "pozerstwo" wieku młodzieńcego to często poszukiwanie, tyle że na siłe. Ale jeśli to ma do czegoś prowadzić, to czemu nie? A w każdm razie jak nikomu nie przeszkadza, kogoś cieszy, to w czym problem? A panienki, którym wydaje się, żę są niewiadomo kim i lansują się, byle być och i ach, to dopiero porażka, owszem... I to do niczeg nie prowadząca, nierozwojowa... co jest najsmutniejsze w tym chyba. Takie zatrzymanie się i życie tylko czymś powierzchownym... Wydaje się takie puste i nudne. Aprzerażające jest to, żę niektórym brak rozumu, by to zauważyć...


AMO ERGO SUM / "najlepszy sposób na uniknięcie krytyki- nic nie robić i nic nie znaczyć" / "Every passing minute is another chance to turn it all around"


Wysłany: 2006-11-20 16:42

jak ja mialem 14 lat to nie bylo takiego zespoliku jak lp i him wiec sluchalem czegos innego i zapewne powiedzieli byscie ze bylem pozerem moze teraz tez jestem hehe.
Kazdy slucha tego co mu sie podoba i ubiera sie tak jak mu sie podoba. Z tego co zauwazylem to chyba tylko w polsce laczy sie styl ubierania z muzyka co jest moim zdaniem glupota...

idzcie i pozerujcie dalej

PS ten temat przewala sie srednio dwa razy w miesiacu hehe przez to forum :P



Wysłany: 2006-11-20 16:48

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

owszem, ja tez juz mam dosc takowych tematow, bo niczego kontruktywnego one sobą nie tworzą...

ale mi tu coś Norwegian sciemniasz 8) - jak ty miales 14 lat to HIM juz byl Zapewniam Cię. I Linkin Park tak samo, hehe.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-11-20 16:56 Zmieniony: 2006-11-20 16:57

moze him byl ale lp napewno nie bylo ja mialem 14 lat 7 lat temu (za miesiac bedzie juz 8 ) nie bylo czegos takiego jak lp a o him'a nie bede sie sprzecxal bo nie mam pojecia heeh

A wiec jeszcze raz powtazam ludzie dajcie sobie spokuj z jechaniem na 14 latkow wy tez kiedys tacy byliscie a teraz sobei wmawiacie ze jest inaczej... Osoba ktora zaczela teb temat tez jest neiwiele starsza od tej 14 latki ktora jest tematem tej rozmowy i szczerze mowiac smieszy mnie to :P

Pozdrawiam wszytskich obrazonych i tych nie obrazonych hehe :P



Wysłany: 2006-11-20 16:56 Zmieniony: 2006-11-20 17:01

[quote:6c9d10e2e3="NorwegianWinter"]PS ten temat przewala sie srednio dwa razy w miesiacu hehe przez to forum :P[/quote:6c9d10e2e3]

I przeważnie rozpoczynają go osoby w wieku x-nastu lat i najeżdzają na osoby w wieku x-2 do x-4 No ale, jak widać na jednym ze zdjęć, autorka tematu słucha Dimmu Borgir, więc jest jak najbardziej tró i ma nieświęte prawo najeżdżać na pozerów. Tak uważam.

[quote:6c9d10e2e3="NorwegianWinter"]moze him byl ale lp napewno nie bylo ja mialem 14 lat 7 lat temu nie bylo czegos takiego jak lp[/quote:6c9d10e2e3]

Norwegian, LP pierszwy oficjalny album wydał w 2000 roku, więc 7 lat temu istniał, tyle, że prawie nikt o nich nie słyszał



Wysłany: 2006-11-20 17:00

a ja slucham fasolek i i bon joviego i co ??:P metallici rowniez i nei mam pojecia dlaczego wszyscy najezdzaja na ten zespol skoro od neigo wzielo poczatek wiele zespolow ktorych sluchaja. Moze jestem zastary zeby zrozumiec mlodych czyli tak jak powiedziales Uve 15 latki najezdzajace na 14 latki to samo w sobie jest smieszne hehe :P



Wysłany: 2006-11-20 17:03

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

hehehehe, Uve, jak ty coś już powiesz to.... 8)

Norwegianie Drogi, wystarczy srpawdzić np. w Wikipedii od kiedy jaki zespół gra... Więc zapewniam cię, że oba zespoły już istniały, HIM nawet wydał płytę o ile pamietam pod koniec lat 90-tych wlasnie, którą nawet mam oryginalną :twisted: Ale ja mialam wtedy chyba pod dwudziechę, wiec się nie łapałam na 14-latkę :wink:

Radzę zakończyć spory, bo zaraz Gwint wkroczy :D


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-11-20 17:06

Jak Ty Kasiu podchodzilas pod dwudzieche a jestes starsza o demnie o 4 lata to ja mialem wtedy 16 a nie 14 :P wiec prosze nie sciemniac a wiek sie nie zmienia hehe 8)



Wysłany: 2006-11-20 17:06

[quote:a38957f941="NorwegianWinter"]Moze jestem zastary zeby zrozumiec mlodych czyli tak jak powiedziales Uve 15 latki najezdzajace na 14 latki to samo w sobie jest smieszne hehe :P[/quote:a38957f941]

A ja tam rozumiem, sam przez to przechodziłem :D I do kindermetali nie mam nic, jak ich widzę, to wręcz tęsknię za tymi pięknymi czasami młodości



Wysłany: 2006-11-20 17:08

ja rowniez tesknie za moimi szczeniackimi latami ale wtedy jakos nie bylo takiego najezdzania na kogos rok mlodszego ze slugcha tego czego ja sluchalem rok temu i dlatego jest pozerem :P

Ale dobra skonczmy temat Kasiu wiec jak przyjade to bedziemy sie "pozerowac" ??:P :twisted:



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło