Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

studia i te sprawy. Strona: last

studia w Poznaniu Wysłany: 2011-05-11 21:33 Zmieniony: 2011-05-11 21:36

A więc kto się wybiera w tym roku do Poznania ?


Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy jeden dobry powód, dla którego się powiedzie


Wysłany: 2011-05-11 22:02

nie zaczyna się zdania od "a więc" :P



Wysłany: 2011-05-11 23:41

A więc, ja na pewno nie, za stary już jestem chyba na to :)

[img:05b2bfea32]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:05b2bfea32]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


. Wysłany: 2011-05-12 10:12

oj tam oj tam ^^


Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy jeden dobry powód, dla którego się powiedzie


studia Wysłany: 2011-05-14 20:27

Żeby się dostać na dobre studia, na które wymagana jest biologia nawet chęci to mało. Matura z biologii co roku dziwniejsza, można wykuć 3 podręczniki, a tu zadanka z kosmosu ^^ Mam nadzieję, że chociaż chemia będzie w miarę.


Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy jeden dobry powód, dla którego się powiedzie


Wysłany: 2011-05-27 23:16 Zmieniony: 2011-05-27 23:19

Odyn_goth (Bicz)
Odyn_goth
Posty: 26
Gorzów Wielkopolski/Poznań

Niestety, z tego co wiem, to chemia była jakimś nieporozumieniem XD
Ucichło w tym temacie, zatem postanowiłem tu uderzyć, a nóż i nożyczki się odezwą.
Co do studiowania w Poznaniu: Ja (tu nastąpił nieprzemyślany potok wulgaryzmów, którego wam oszczędzę) też zamierzam tu studiować!! Tylko czy się dostanę, to już inna sprawa ;P W każdym razie moim celem jest polibuda, więc mam nadzieję, że nie będzie tak źle.
Jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi, tych z Poznania, a już z całą pewnością związanych kulturą gotycką, to jestem całym sobą za.


"Gdy walczysz z potworami, uważaj, aby samemu nie stać się jednym z nich. Gdy patrzysz w otchłań ona również patrzy w Ciebie


Wysłany: 2011-05-28 23:47 Zmieniony: 2011-05-28 23:47

Odyn_goth (Bicz)
Odyn_goth
Posty: 26
Gorzów Wielkopolski/Poznań

Kusisz, kusisz... No dobra! Nie powstrzymam się. Powiadomię Was na pewno xD.
Tylko muszę się tam rzeczywiście dostać. Miejmy nadzieję, że się uda.


"Gdy walczysz z potworami, uważaj, aby samemu nie stać się jednym z nich. Gdy patrzysz w otchłań ona również patrzy w Ciebie


Wysłany: 2011-05-29 20:44

Będzie biba, oj będzie

[img:87cf46f135]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:87cf46f135]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2011-05-31 16:53

Myślałem że ktoś sypnie legendarnym tekstem

"matura to kpina, dopiero na studiach zaczyna się PRAWDZIWA nauka"


Człowiek jest jedyna istotą, która nie godzi się być tym czym jest.


Wysłany: 2011-06-01 17:55

ja też na anglistykę się rzuciłam i właśnie jestem na drugim roku... bez komentarza



Wysłany: 2011-06-02 21:32

Właśnie jestem na nauczycielskich, baaardzo dużo pracy



Wysłany: 2011-07-11 21:43

Odyn_goth (Bicz)
Odyn_goth
Posty: 26
Gorzów Wielkopolski/Poznań

Wybaczcie, że wam przerwę dywagację na temat anglistyki. Chcę jednak poinformować, że na bibę się piszę, jak najbardziej. Jutro jadę zawieźć papiery tam, albowiem jestem "zakwalifikowany" na Automatykę i Robotykę (trochę "cyber" wejdzie do "mojego gotyku" XD)w PP XD. Przede mną pozostanie tylko utrzymanie się tam... No i znaleźć mieszkanie najsampierw.

Takie trochę offtopowe pytanko: ktoś może na CP się wybiera? Mi ekipa się praktycznie wykruszyła i pojadę trochę na partyzanta.


"Gdy walczysz z potworami, uważaj, aby samemu nie stać się jednym z nich. Gdy patrzysz w otchłań ona również patrzy w Ciebie


Wysłany: 2012-10-12 18:52

Ja skończyłam studia z tytułem mgr anglistyki ponad 3 tygodnie temu, a jeśli łezka się kręci kiedykolwiek, to raczej z powodu wspomnień na temat imprez i kontaktów pozastudenckich (lub z ludźmi z innych kierunków czy też uczelni). Ale popijawę jakąś warto byłoby zorganizować. :)


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-10-13 15:21 Zmieniony: 2012-10-13 16:03

[quote:9e9e49732e="Syzyf"]Myślałem że ktoś sypnie legendarnym tekstem

"matura to kpina, dopiero na studiach zaczyna się PRAWDZIWA nauka"[/quote:9e9e49732e]

Na studiach? Dzisiaj to już chyba nie...
Akurat artykuł trafiłam:
studia jak matura

Oj, smuteczek... że tak na ryjek się spadło. Ale coś chyba w tym jest - naprawdę mam wrażenie, że jakość przeszła w ilość.



Wysłany: 2012-10-13 16:50

Pracuję w zawodzie i niewiele z tego co było na studiach mi się przydaje. Niektórych rzeczy wręcz uczyli źle. Jedno co się przydaje ze studiów, to nabyta na nich umiejętność kombinowania. Studia uczą jak w szybkim czasie przyswajać wiedzę, a to przy ciągle zmieniających się wymaganiach w pracy naprawdę się przydaje.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2012-10-13 19:12 Zmieniony: 2012-10-13 19:20

[quote:ff2ffdfe49="CrommCruaich"]Pracuję w zawodzie i niewiele z tego co było na studiach mi się przydaje. Niektórych rzeczy wręcz uczyli źle. Jedno co się przydaje ze studiów, to nabyta na nich umiejętność kombinowania. Studia uczą jak w szybkim czasie przyswajać wiedzę, a to przy ciągle zmieniających się wymaganiach w pracy naprawdę się przydaje.[/quote:ff2ffdfe49]

Z tym kombinowaniem to masz rację w 100%. A wiele osób ma pracę niezwiązaną z ich kierunkiem studiów, mnie też to dotyczy. Ale studentów poziom też leci w dół. Prof. Daniłowicz z artykułu przytoczonego przez Alphę ma rację, że duża część studentów nie lubi czytać. Studiowałam filologię angielską i tam np. na 3cim roku koleżanka przyznała mi się, iż wybrała seminarium dotyczące gramatyki, ponieważ czyta się na nim tylko teksty lub nawet nieraz tylko fragmenty tekstów naukowych a nie beletrystykę czy też jej analizę, powiedziała, że poza niektórymi książkami fantasy to nie lubi czytać. I to powiedziała przyszła pani filolog. Zgroza.


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-10-14 08:55 Zmieniony: 2012-10-14 09:01

To, że studia uczą tylko kombinowania to jest właśnie opinia ludzi, którym się pracy włożyć nie chce a tę kombinatorykę sami sobie stwarzają. Zakombinować, prześlizgnąć się, zdobyć papierek i to cała ambicja. I jeśli kiedyś na studia szli ludzie z potencjałem intelektualnym, tylko niewielka grupa społeczeństwa, to dzisiaj "każdy", czyli także przytłaczająca większość ludzi byle jakich, właśnie - kombinatorów, którym nie zależy na wykształceniu, a na papierku. I dzięki temu, między innymi, mamy taki poziom absolwentów, jaki mamy.

A to, że wiele osób nie ma pracy związanej z kierunkiem, to jest właśnie wynik tego, że mamy nadmiar absolwentów. I miejsc pracy nie starcza dla wszystkich. To nie jest wina studiów, czy programu studiów, jako takich.



Wysłany: 2012-10-14 14:44 Zmieniony: 2012-10-14 14:45

Alpha, podejrzewam, że CrommCruaich, tak, jak i ja, nie Twoją definicję kombinowania mieliśmy na myśli. Nie chodzi o prześlizgnięcie się, tylko o wynajdywanie specyficznych rozwiązań do pewnych sytuacji, takie "trybienie" mózgowe, żeby nikt Cię nie zaskoczył, nie zbił z pantałyku, żeby zawsze znać mniej więcej adekwantną, dobrą, lub przynajmniej jaką taką odpowiedź (np. jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz, co było w 1nym źródle, posłuż się innym, równie istotnym, jeśli nie doczytałeś czegoś w tekście, przypomnij sobie chociaż notatki itp. itd.).


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-10-14 18:07

Więc to jest jak najbardziej przydatne i pozytywne a ja odniosłam wrażenie, że słowo "kombinowanie" było użyte w negatywnym sensie. Źle zrozumiałam.



Wysłany: 2012-10-14 18:37 Zmieniony: 2012-10-14 18:40

Chodziło mi o działanie pod presją czasu, znajdowanie alternatywnych rozwiązań, gdy napotykamy problem nie do przejścia i umiejętność "wychodzenia" tego czego chcemy.
A co do programu studiów. Jak proponowałem doświadczonym ludziom rozwiązać coś tak jak mnie uczyli na studiach, to reagowali śmiechem. Na studiach warto było słuchać wykładów ludzi, którzy poza uczelnią jeszcze pracowali w firmach, które realizowały konkretne projekty. Jak ktoś grzał 20ścia lat tylko stołek na uczelni, to niestety jego wiedza nijak miała się do realiów pracy w zawodzie.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło