Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Strefa Mocnych Wiatrów - Live. Strona: 1

Artykuł: Strefa Mocnych Wiatrów - Live

Strefa Mocnych Wiatrów - Live Wysłany: 2011-02-10 21:57

podkładka pod kufel hehe no a dla kogo album? - dla miłośników wiatru po fasoli:)


kąt padania równa się kątowi odbicia


Wysłany: 2011-02-10 22:40

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

Na świecie jest bardzo dużo kapel grających piracki metal .To ,że w Polsce jest kapela tego gatunku to ..OK .Niech grają :) choćby jak Running Wild


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-02-11 08:48

Aby SMW grała jak running wild to musiałaby spedzić ze 20 lat w garażu ćwicząc


.


Wysłany: 2011-02-11 10:52

[quote:526101f76b="shagi666"]Nie istnieje taki gatunek muzyki jak piracki metal , to jest potoczne określenie heavy metalu nawiązującego do tematu o piratach.[/quote:526101f76b]

Kto to ustalił?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2011-02-11 11:06

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

[quote:3e3d1a7d32="shagi666"]Nie istnieje taki gatunek muzyki jak piracki metal , to jest potoczne określenie heavy metalu nawiązującego do tematu o piratach.[/quote:3e3d1a7d32]
Powiedz to chłopakom z takich kapel jak :Running Wild, PegLeg, Sunken Chest czy Alestorm.Tylko delikatnie bo może się im przykro zrobić...Tyle lat grania gatunku który nie istnieje...


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-02-11 20:50

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

[quote:dc050d308c="shagi666"]A słyszeliście o spadochroniarskim metalu ? Nawiązuje do aliantów lądujących w Normandii w 1944r.

Co do mojego wcześniejszego postu , bardzo chciałbym im o tym powiedzieć , skoro jeszcze sami nie doszli do tego , co tak właściwie grają , o czym mnie tak zapewniasz. [/quote:dc050d308c]
No w sumie to np. Sabaton gra taki metal - określany jako pompatyczno-militarny ..I co Ty na to? Niestety zawsze będzie nazywanie ,szufladkowanie itp.Gdyby tego nie było to po prostu nie byłbyś w stanie nawet powiedzieć czego słuchasz ..bo nie umiałbyś tego nazwać . I tak wszystko jest muzyką :)


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-02-12 10:18 Zmieniony: 2011-02-12 10:18

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

[quote:9137b55be9="shagi666"]Czyli Sabaton nie gra Power Metalu ?[/quote:9137b55be9]Nie istnieje taki gatunek muzyki jak Power Metal .To jest tylko potoczne określenie heavy metalu nawiązującego do tematu batalistyki i brzmiącego pompatycznie . He he he ..... Dałeś się złapać we własne sidła :)


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-02-12 19:26

[quote:e711947f9e="shagi666"]Nieprawda , to Ty umyślnie starasz się mnie w nie wciągnąć Power Metal istnieje i zajmuje silną pozycję obok innych podgatunków muzyki. A takie pseudo podgatunki jak ten "piracki metal" , czy jak kiedyś gdzieś tu wyczytałem "dark vampir music" to tylko potoczne określenia nie posiadające żadnego udokumentowania , czyli tzw szukanie chuja do dupy ( bez niczyjej obrazy i w pewnej przenośni)[/quote:e711947f9e]

Nie istnieje coś takiego jak metal to to tylko pseudopodgatunek rocka.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2011-02-12 20:28 Zmieniony: 2011-02-12 20:42

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Hmmmm (wiem, brzmi złowrogo), a gdyby tak spróbować sklasyfikować gatunki muzyki dość dokładnie, coś w stylu tego, co zrobił Linnaeus z roślinami i zwierzętami?

Oczywiście pewnie pojawią się zaraz głosy, że się nie uda, bo elementy danych stylów się przenikają, ale właśnie o to chodzi, żeby "rozebrać" tą muzykę na czynniki pierwsze. Coś jak w ewolucji gatunków roślin i zwierząt. Wiadomo, że co chwila powstają nowe kapele, które twierdzą, że grają nowy rodzaj muzyki, ale Linnaeus też już pewnie milionkrotnie był poprawiany.

Ja bym się chętnie w takie coś pobawił. Jeśli pojawią się głosy, że ktoś chciałby się w to ze mną też pobawić, to pozwolę sobie założyć osobny temat.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło