Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Jak zrobić klimat?. Strona: last

Jak zrobić klimat? Wysłany: 2006-10-01 17:32

Ha!Tak patrzę na ten dział i naszło mnie pytanie...Co rozumiecie przez pojęcie "klimat"? Jaka jest Wasza receptura na zrobienie klimatu?


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Re: Jak zrobić klimat? Wysłany: 2006-10-01 17:50

Inermis (Primogen)
Inermis
Posty: 109
Dublin / Londyn

[quote:e5f94437bf="VampirePandora"]Jaka jest Wasza receptura na zrobienie klimatu?[/quote:e5f94437bf]

Mnóstwo czerwieni, purpury... oczywiście świece (najlepiej zapachowe) jak najbardziej...lekka woń kadzidła (ale nie takiego duszącego) Stare lustro, świeczniki, na ścianach malungi dośc niejednoznacznie w interpretacji, może tak jak w moim pokoiku klimatyczne czarno-białe akty na ścianach?

Mój pokoik jest na poddaszu co samo w sobie jest już klimatyczne

Jesli chodzi o sprawy czysto łóżkowe to pościel...satynowa...czerń, bordo, granat lub fiolet... Ponadto marzy mi się coś w rodzaju zasłony z materiału półprzezroczystego nad łóżkiem.. tak jak w bajkach :) No i planuję zakup prześcieradła z lacki... efekt jest piorunujący! :twisted:


Love your haters- they are your biggest fans!!! www.inermiss.deviantart.com Ev viva l'arte!


Wysłany: 2006-10-01 17:57

lili (Bicz)
lili
Posty: 471
kristiansand

Dla mnie klimatyczne miejsce to takie w którym czuję sie dobrze. To klimat , który odpowiada mojemu temperamentowi i upodobaniom - tworzę go w taki sposób by był z nimi zgodny.


między fiordami a fieldami


Wysłany: 2006-10-02 18:05

Zgadzam się. Dla mnie też klimat oznacza atmosferę czegoś innego niż zwykle. Najlepiej czegoś czego nie da się opisać słowami i trzeba to poczuć.


"You gotta put your faith in a loud guitar..."


Wysłany: 2006-10-02 20:33

Hmmm u mnie klimat też zależy do nastroju...Raz mam ochotę na gotyk przy świecach, innym razem na muzyke klasyczną przy strógach deszczu.
Albo kadzidełko Jah roots i reggae...I jest radość!:D
Albo jakiś fajny jazz, świece...Kadzidełko...Taki chilloutowy klimat...
Zresztą klimat to pojęcie bardzo szerokie.
Klimat to chyba umiejętność dobierania szczegółów by stworzyć przyjemną całość.


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-10-03 09:27

troszeczke taki zbyt ogolny ten temat zeby sie preznie rozwinal. moze najpierw omowmy konkretnie co wedlug was to klimatyczna knajpa? Tutaj pewnie noone zaraz zacznie obrazy roztaczac przed naszymi oczami:). Ciekawa jestem co reszta na taki temat ma do poiwedzenia? Prosilabym o ladne i pelne zdania, duzo epitetow i porownan:). takie idealne miejsce na picie, wedlug was? Czyli co sprawia ze knajpa ma KLIMAT?

I potem jak sie to wyczerpie to przejdziemy do klimatu w sypialni:P..



Wysłany: 2006-10-03 18:14

Kolor zgaszona czerwień, mięciutkie fotele w których się dosłownie zatapiasz gdy siadasz. Stoliczki takie nie za wysokie, mogą być takie niziutkie by położyć na nich kufel z piwem...Muzyka nie może być za głośno, tak by się dało normalnie rozmawiać a nie przekszyikwać się nawzajem...Co jeszcze? Oświetlenie takie z malutkich lapeczek i ze świeczką na każdym stoliku...


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-10-03 18:49

drewniane stoly roznej wielkosc o nieregularnym ksztalcie.z stolikow wychodza swieczniki.blaty umieszczone sa na roznych wysokosciach. Przy niektorych lawy, przy innych kanapy. Tu przy wejsciu bar (sprzedaja kozlaka;>. Juz gdy schodzisz do tej piwnicy masz wrazenie ze polubisz to miejsce. w pierwszej sali sciany sa mazniete na czarno i czerwono. krwistoczerwono. Gdyby spokojnie na to spojrzec tworza pewien rysunek. w paru miejscach powieszone grafiki m in royo, ale nie tylko, zaznajomieni graficy tez cos wyrysowali na scianie czarnym pedzelkiem.
Do drugiej sali wchodzi sie przez szafe. w srodku sciany z czerwonej cegly, stoliki nie inne niz w sali poprzedniej. W scianie po lewej powiekszona wneka wymalowana na ciemno zielono, odgrodzona od sali polscianka. O to miejsce walcza pierwsi klienci. dalej korytarz do rownoleglej do tych dwoch mniejszych salek - nie duza sala do poskakania sobie. Nic wielkiego.koncertow tu raczej nie bedzie, chyba ze gitarowe, ale by wyskakac te pare piw akurat.

Moglabym tak jeszcze troche i wiecej.
no to kto mi cos takiego postawi:D?



Wysłany: 2006-10-04 16:49

wiele osob i moja idee uznaloby za malo ciekawa. szczegolnie ze nie rozwinieta;P.
Ale mi chodzi nie o pub ktory gdzies tam jest opisywany jako klimatyczny, tylko o wlasna wizje, tudziez wydzieranke - to mi sie podobalo w tym pubie, to w tamtym, wiec ten idealny powienien wygladac tak...



Re: Jak zrobić klimat? Wysłany: 2006-10-04 22:39

[quote:4fcc67f5ef="Inermis"]Ponadto marzy mi się coś w rodzaju zasłony z materiału półprzezroczystego nad łóżkiem.. tak jak w bajkach :)[/quote:4fcc67f5ef]

a ja mam takie coś !!!! baldachim/moskitiera - na razie jest biała, ale juz niedługo będzie miała nieco inny kolor - musze tylko znaleźc czas, żeby zanieśc ją do farbiarni.

Inermis, takie cudo kosztuje 30 zł i bez większego problemu można kupić je w IKEI - rewelacja.... naprawde tworzy niesamowity klimat i czuję się w łóżku jak księżniczka :P :P :P


Meraviglisa creatura Sono sola al mondo


Wysłany: 2006-10-05 18:25

Czyli przechodzimy do tematu sypialni:), tak?



Wysłany: 2006-10-05 18:39

[quote:a828321b0c="VampirePandora"]Kolor zgaszona czerwień, mięciutkie fotele w których się dosłownie zatapiasz gdy siadasz. Stoliczki takie nie za wysokie, mogą być takie niziutkie by położyć na nich kufel z piwem...Muzyka nie może być za głośno, tak by się dało normalnie rozmawiać a nie przekszyikwać się nawzajem...Co jeszcze? Oświetlenie takie z malutkich lapeczek i ze świeczką na każdym stoliku...[/quote:a828321b0c]

ale się teraz rozmarzyłam... moglibyśmy otworzyć taką DP - owską knajpkę! :twisted:



Re: Jak zrobić klimat? Wysłany: 2006-10-05 18:48

Inermis (Primogen)
Inermis
Posty: 109
Dublin / Londyn

[quote:28ba251121="Angaria"] Inermis, takie cudo kosztuje 30 zł i bez większego problemu można kupić je w IKEI - rewelacja.... naprawde tworzy niesamowity klimat i czuję się w łóżku jak księżniczka :P :P :P[/quote:28ba251121]

niah niah! ^^ Angaria, dzięki słodziaku! :*

To jak po 10-tym (najlepszy dzień pracy w firmie- z wiadomych powodów :P ) nawiedzam Ikee :D jedzie ktoś ze mną? :D


Love your haters- they are your biggest fans!!! www.inermiss.deviantart.com Ev viva l'arte!


Re: Jak zrobić klimat? Wysłany: 2006-10-11 18:09

Aniol (Bicz)
Aniol
Posty: 158
Poznań * *Loża nr 1 ;)* *

[quote:12200678ad="Inermis"]Jesli chodzi o sprawy czysto łóżkowe to pościel...satynowa...czerń, bordo, granat lub fiolet... Ponadto marzy mi się coś w rodzaju zasłony z materiału półprzezroczystego nad łóżkiem.. tak jak w bajkach :) :twisted:[/quote:12200678ad]

Mhhrrrr ... i do tego jeszcze szklany sufit, przez ktory widac gwiazdy i ksiezyc...
srebrny snop jego swiatla subtelnie podkreslalby delikatnosc baldachimu nad lozkiem...
wygladalby niczym zaslona utkana z mgly :)



"Bela Lugosi nie zyje, ja zreszta tez.."


...


Wysłany: 2006-10-11 22:47

takiego zarumienionego:P? pod kolor;P

Ja szukam satynowej poscieli w kolorze ciemnej zieleni... ktokolwiek widzial?



Wysłany: 2006-10-12 08:27

chyba nie tak.. juz szukalam w jysku i w paru miejscach... macro:/... jakby ktos gdzies widzial to dac znac Proooosze:)



Wysłany: 2006-10-12 13:00

W pokoju mam pomarrańczowe ściany i wszytsko tonie w Boromirach, na drzwiach mam zdjecia zespołów moje zdjęcia i zdjęcia mojego chłopaka. :D O klimacie wiec mowy nie ma, ale staram sie to nadrobić i mam zamiar kupić sobie lalki porcelanowe :D


:)


Wysłany: 2006-10-16 13:45

Ostatnio na Dm Party w Kielcach klimat zribił się sam z siebie w momencie kiedy chyba z sześć razy wywaliło korki podrząd. Ciemno wszędzie ...co to będzie? co to będzie? :wink: Ale jakoś nikt sie tym specjalnie nie przejął. No chyba że ekipa organizacyjna :wink:



Wysłany: 2006-10-16 15:38

Selene? A skad masz ta czarna posciel:D?? Ciekawe... poszukalabym wlasnie takiej i zielonej... ciemno zielonej, tez satynowej wlasnie... tylko w jakiejs malo astronomicznej cenie:).
Aktualnie pochowalam wiekszosc klimatycznych swiecznikow do malo klimatycznych pudelek z ikei ale postanowilam zmniejszyc ilosc widocznych bibelotow;P...



Wysłany: 2006-10-16 15:54

Mhm..klimat..
W moim pokoju sciany sa ciemno niebieskie...jedynie na dzwiach sa plakaty moich ulubionych zespolow...klimat tworze poprzez kadzidelka z opium :lol:
Jak mam dola to wlaczam jakas fajna muze i pisze wiersze...satynowa posciel..mhm..mam jeden komplet ale niebieski..czasem pod nim spie


Trzeba zyc a nie tylko istniec


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło