Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Rozbudowa profilów. Strona: last

Rozbudowa profilów Wysłany: 2010-08-04 11:55

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Profile na DP ukierunkowane są na muzykę, a tematy poruszane na forum bardzo często wybiegają daleko poza nią. Myślę, że dyskusje mogłyby być bardziej spójne i sensowne, gdyby można było się domyślać co reprezentuje sobą user. Gdy chcę się odnieść do wypowiedzi kogoś, kto ma ubogi profil, to przeglądam czasem jego posty, ale te są zawsze "skażone" odniesieniami do innych.
Być może warto dodać:
- Filmy: (i tu sobie user zinterpretuje czy wpisać ulubione filmy, reżysera, typ kina itp.)
- Książki (j.w. Każdy ma jakieś ulubione)
- Wpływy kulturowe/filozoficzne/religijne (nie każdy ma sprecyzowane, ale nawet jak sobie ktoś dla żartu wpisze "wierzenia Hausa, Joruba i Ibo z południowej Nigerii", to będzie wiadomo, że jest na DP bardziej dla zabawy i można z nim w tym stylu rozmawiać).


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-08-04 12:17 Zmieniony: 2010-08-04 12:25

Ale to wszystko można zrobić (zgodzę się jednak, że miejsca nie ma zbyt wiele). Jak ktoś czuje taką potrzebę, to może odpowiednio rozbudować swój opis w profilu ("Zainteresowania") np. o ulubione gatunki literackie (ulubione tytuły i ulubionych pisarzy) etc.

Zresztą, w profilu można napisać wszystko. Pytanie tylko, jak się to będzie miało do faktycznych zainteresowań i poglądów Użytkownika.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-08-04 12:42 Zmieniony: 2010-08-04 13:02

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

No i właśnie w tym problem, że sobie można napisać wszystko bez ładu i składu. Chaos nie poprawi spójności wypowiedzi. Chodzi o to, żeby zasugerować użytkownikom, co warto byłoby jeszcze o sobie napisać dla dobra nie swojego, a innych użytkowników w kontekście zawartości forum. Zawsze można zostawić puste pole.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-08-04 13:06 Zmieniony: 2010-08-04 13:20

[quote:a80791b9a6="Yngwie"]No i właśnie w tym problem, że sobie można napisać wszystko bez ładu i składu.[/quote:a80791b9a6]
Można również ładnie i składnie.

[quote:a80791b9a6="Yngwie"]Chaos nie poprawi spójności wypowiedzi. Chodzi o to, żeby zasugerować użytkownikom, co warto byłoby jeszcze o sobie napisać dla dobra nie swojego, a innych użytkowników w kontekście zawartości forum.[/quote:a80791b9a6]
IMO, o ile (rzekomo) "DP" nie ma sztywnych ram, jego istotę stanowi jednak muzyka, dlatego tak wiele się jej poświęca w tematach na forum jak i w samym profilu.

Problem również w tym, że sugerowanie czegokolwiek może być mylące.
Wydaje mi się, że w dalszym ciągu najlepszym rozwiązaniem pozostaje zakładanie odpowiednich tematów i, jeżeli ktoś ma ochotę na wymianę poglądów, dyskusja.

Zresztą, zmiany na "DarkPlanet" i tak nie zależą ode mnie. :)


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-08-04 13:58

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:e11b5fbc5e="Benjamin_Breeg"]
Można również ładnie i składnie. [/quote:e11b5fbc5e]
Co więcej można właśnie sprowokować większy ład i skład.
[quote:e11b5fbc5e="Benjamin_Breeg"]
IMO, o ile (rzekomo) "DP" nie ma sztywnych ram, jego istotę stanowi jednak muzyka, dlatego tak wiele się jej poświęca w tematach na forum jak i w samym profilu. [/quote:e11b5fbc5e]
Sądząc po profilach, to wręcz został założony głównie z pobudek muzycznych. Ale się rozbudował. Stąd może warto rozbudować i profile.

[quote:e11b5fbc5e="Benjamin_Breeg"]
Problem również w tym, że sugerowanie czegokolwiek może być mylące. [/quote:e11b5fbc5e]
Nie chodzi przecież o sugerowanie jakie filmy masz oglądać czy jakie książki czytać. Większość użytkowników raczej wiedziałaby co zrobić widząc pole "Filmy", "Książki".

[quote:e11b5fbc5e="Benjamin_Breeg"]
Wydaje mi się, że w dalszym ciągu najlepszym rozwiązaniem pozostaje zakładanie odpowiednich tematów i, jeżeli ktoś ma ochotę na wymianę poglądów, dyskusja. [/quote:e11b5fbc5e]
Mhm, właśnie to robimy na ten temat i o to zawsze chodzi przede wszystkim.

[quote:e11b5fbc5e="Benjamin_Breeg"]
Zresztą, zmiany na "DarkPlanet" i tak nie zależą ode mnie. :)[/quote:e11b5fbc5e]
Jak sądzę zależą, bo wypowiadając się w takich tematach zwracasz na niego uwagę. Prędzej czy później trafi na niego któryś z moderatorów, redaktorów i takowy po zebraniu danych również się wypowie :).


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-08-04 14:19

[quote:26718604a0="Yngwie"]Nie chodzi przecież o sugerowanie jakie filmy [color=YELLOW:26718604a0]masz[/color:26718604a0] oglądać czy jakie książki czytać. Większość użytkowników raczej wiedziałaby co zrobić widząc pole "Filmy", "Książki".[/quote:26718604a0]
?
Oczywistym jest, że opis w profilu nikomu nic nie narzuca, a jedynie sugeruje czym może się zajmować i co lubić dany Użytkownik.

[quote:26718604a0="Yngwie"]Mhm, właśnie to robimy na ten temat i o to zawsze chodzi przede wszystkim.[/quote:26718604a0]
sic! :)


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-08-04 15:55

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Z Benjaminem już się zaczynamy powtarzać, zatem czekamy na świeże opinie.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-08-04 16:57

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:63b1312862="Nozdormu"]Rozbudowa profilów to nie jest zły pomysł, ale chyba też nikt nie chce, żeby z DP zrobiła się druga nasza-klasa? [/quote:63b1312862]

Nie ma na to szans. Jeśli miałbym porównać jak najkrócej, to N-K to moloch, brudna metropolia z coraz bardziej żałosnymi atrakcjami, gdzie większość znajomych tylko się mija po drodze. DP to mała, ale dość dobrze zarządzana wioska, a ich mieszkańców łączą wspólne cechy kulturowe, związane np. z dark independent. Byłbym bardziej ufny i czuł się bezpieczniej polemizując na forum z kimś kto ma bardziej sprecyzowane overview (przy czym, co podkreślam, nie ma przecież żadnego przymusu w jego wypełnianiu).


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2010-10-06 23:25

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Kółkiem wzajemnej adoracji to już byliśmy


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-12-29 13:43

Kazdy moze usuwac komentarze w swoim profilu. Administracja sie tym nie zajmuje z braku czasu i chęci.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-02-16 21:47

Przydałoby się trochę więcej miejsca w polu zainteresowania..:P Wydaję mi się że nie tylko ja mam problem by wszystko zmieścić:D Dałoby rade coś zrobić w tym kierunku?:)



Wysłany: 2012-02-16 22:38

[quote:433c5cb954="Heroes"]Przydałoby się trochę więcej miejsca w polu zainteresowania..:P Wydaję mi się że nie tylko ja mam problem by wszystko zmieścić:D Dałoby rade coś zrobić w tym kierunku?:)[/quote:433c5cb954]

popieram, w tej rubryce faktycznie więcej miejsca by się przydało:)


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-02-21 12:51

Spoko - będzie zrobione


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-04-22 14:05 Zmieniony: 2012-04-22 14:35

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

No, teraz to se można zrobić z pierwszej strony profilu CV - do diabła :-P

edit:
no prawie, w polu zainteresowania fajnie byłoby zwiększyć liczbę znaków, tak gdzieś 2-krotnie albo przynajmniej o 50%, z notacją html-ową ( slash br ) łapie mi tylko 4 linijki przydałoby się tak ze 6


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-04-22 20:20

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Hmmm, po namyśle jednak coś dopiszę, bo mogłem być źle zrozumiany w poprzednim poście. Pomysł z uzupełnieniem profilu o playlisty i linki z YT mi się podoba.

A co do pola "Zainteresowania" to o ile nie wymaga to jakiejś gruntownej przebudowy arkusza stylu css czy innych kłopotliwych zmian w php, to przydałoby się je jakoś powiększyć.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-04-24 15:41

Zwiększyłem ze 150 znaków do 512.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-04-24 17:20

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

fajnie, działa, dzięki :)


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-04-26 02:31

Fajnie daj znac co jeszcze moznaby poprawic.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-04-26 07:52

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Osobiście mi wystarczy :). Ale poprawić zawsze coś można :).

Np. coś ze statystykami. Może zakładka na stronie głównej "Użytkownicy słuchają" albo "Mhroczni słuchają".

Trzeba by napisać/znaleźć w necie skrypt/algorytm wyszukiwania ciągów znaków z nazwami zespołów w polu "Zespoły" z profilów. Potem przyporządkować zespoły do gatunków - np. "Behemoth" do blacku i deathu jednocześnie. Każdy znaleziony ciąg znaków dodaje +1 do gatunku. Ileś tam tysięcy takich zliczeń by się dokonało, a na koniec można by podać procentowo czego się tu słucha i w jakich proporcjach.

Czyli podobnie jak działają "tagi" tylko nie z całych serwisów tylko z jednego pola - tutaj "Zespoły" - i tu jest problem, bo nie wiem czy się tak da.

Ale ogólnie to wiadomo, że to nic niezbędnego.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-05-17 08:26

Pomyśle. Te zepoły i gatunki były zrobione zeby mozna bylo matchowac podobnych uzytkownikow. Wchodzisz na swoj profil albo kogos i klikasz "znajdz podobne" albo do sugestii zespołow. Np znajdz podobne kapele do tego co slucham jak albo user x. Rozgrzebalem to kiedys napisalem algorytm ale na implementacji juz mi sie nie chcialo Moze jeszcze wroce do tego. Jest pare rzeczy ktore rozgrzebalem i nie dokończyłem. Np sciana typu facebook: http://www.darkplanet.pl/wall, ktore potem zarzucilem bo nie bylo zapotrzebowania.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło