Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko. Strona: 1

Artykuł: Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko

Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko Wysłany: 2010-02-26 11:23

Ave wszystkim Freakom spod ciemnej gwiazdy.
Ktoś się pokusił o napisanie książki o CP. Dopiero po jej ukazaniu się dotarł do mnie osobliwy fakt, że do tej pory nikt tego nie zrobił. Np. na temat Jarocina wyszły o ile pamiętam dwie książki - jak nie więcej. Przeczytałam, jestem pod wrażeniem lekkości pióra autora, obiektywnego spojrzenia na festiwal (chociaż nie zawsze - ostro pojechał po AMF :P ) i swoistego komizmu słownego stosowanego tu i ówdzie :). Książka ma formę dialogu; Greg i Anna obserwują, wnikliwie drążą zjawisko robiąc z tego prawie ekspedycję na miarę badania socjologicznego, czasem momentami dochodziło do sporów między nimi. A propo - czy ktoś miał może okazję z nimi porozmawiać? To musi być na maxa wykręcona parka:) Na następny Bolków przyjeżdżam zdobyć wpis od autora:) bo o ile prawdą jest co Pan Greg napisał na końcu ksiażki, przy następnej edycji CP zawita ponownie. Może napisze tym razem satyrę odnośnie co niektórych występujących na festiwalu "gwiazd" - to tak a propo "NAJWYŻSZEGO CZOŁA BLACK METALU" w Polsce, który ma ponoć się pojawić jako gwiazda wieczoru. Co wy na to Children of the Night? A książeczkę polecam bo warto, choćby po to, by pośmiać się z samego siebie i jeszcze raz utwierdzić się w przekonaniu, że CP to najlepszy festiwal na świecie:)



Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko Wysłany: 2010-02-26 12:05

[quote:da2c5cf947="Lazy_Cat"] A propo - czy ktoś miał może okazję z nimi porozmawiać? To musi być na maxa wykręcona parka:)[/quote:da2c5cf947]

To chyba Oni przeprowadzali kiedyś wywiad, z "Amorphousem" (sorry, jeżeli źle odmieniłem) na potrzeby TEGOŻ wydawnictwa.


Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego ...


Wysłany: 2010-02-26 15:54

Pamiętam tych ludzi, przeprowadzali na ostatnim CP wywiad z ekipą prowadzącą DarkPlanet:-) Widać było że są pozytywnie zakręceni. Przy okazji gdzie można książkę nabyć>?


"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Wysłany: 2010-02-26 16:17

Na Allegro ostatnio widziałem, że była dostępna.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


gdzie mozna kupic? Wysłany: 2010-02-27 08:48

Ja ją nabyłam przez internet, na allegro. Ale chyba tez mozna zdaje sie przez wydawnictwo Scriptoris.

Pozdrawiam Chłodno :)



Wysłany: 2010-04-19 22:27

Bardzo fajnie napisane ponad 200 stron spojrzenia z boku na CP. Sama tam nie byłam, ale po przeczytaniu książki stwierdzam, że pojawić się tam, to jedna z największych przygód i przeżyć estetycznych, jakie mogą mnie czekać. Zdecydowanie polecam jako ciekawostkę. Nie spodziewajacie się jednak nie wiadomo jak wspaniałego pisarstwa. Czyta się lekko. :)



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło