Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Wampir: historia prawdziwa. Strona: last

Artykuł: Wampir: historia prawdziwa

Wampir: historia prawdziwa Wysłany: 2010-01-28 20:33

pogratulować świetnego artykułu.


jeśli raz wejrzysz w Ciemność, nigdy nie uwolnisz się od Jej brzemienia. /blood luna.


Wysłany: 2010-01-28 21:22

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ano

Mi się bardziej podoba 1 część - lubię tło historyczne, natomiast wampiry same w sobie juz mniej mnie interesują.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2010-02-13 18:33

LordLard (Matuzalem)
LordLard
Posty: 95
Biała Podlaska\Lublin\Kuldahar

zajebisty artykuł jak ja dawno nie czytałem historii


Życie jest wyjątkową grą RPG - żyjesz żeby się rozwijać i przetrwać!


Wysłany: 2010-02-13 23:33

A ja w przeciwieństwie do Minawi chłonę wszystko co dotyczy wampirów. Artykuł nie wnosi nic nowego względem głupiej wikipedii, ale i tak dobrze, że jest. Przynajmniej pokazuje dzieciom, że wampiry nie są wymysłem Anne Rice



Wysłany: 2010-02-14 16:31

sanctaputana (Bicz)
sanctaputana
Posty: 153
Jelenia Góra, Wrocław

Przeczytałam od groma tekstów o wampirach, ale tutaj znalazłam coś nowego - gratuluję. Zabrakło mi wzmianki o Erzebeth Batory, która była oprócz Vlada Tepesa pierwowzorem Draculi Brama Stokera.


czyń swoją wolę a stanie się prawem


Wysłany: 2010-03-05 14:27

[quote:1388089d97="sanctaputana"] Zabrakło mi wzmianki o Erzebeth Batory[/quote:1388089d97] Ale siostrzenicę to miał król Stefan Batory nieźle szurniętą...


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-03-05 16:26

Nieźle szurnięta to lekkie niedopowiedzenie. :)


"[...]prawdziwa droga do serca mężczyzny to sześć cali stali pomiędzy jego żebrami. Czasami cztery cale wykonają zadanie, ale żeby mieć całkowitą pewność, wolę mieć sześć. Zabawne, jak falliczne przedmioty są tym bardziej użyteczne, im są większe."


Wysłany: 2010-03-06 15:29

sanctaputana (Bicz)
sanctaputana
Posty: 153
Jelenia Góra, Wrocław

co wy gadacie?! kąpiel w dziewiczej krwi to czysta przyjemność mmm


czyń swoją wolę a stanie się prawem


Wysłany: 2010-05-11 21:45

[quote:696bb08119="sanctaputana"]co wy gadacie?! kąpiel w dziewiczej krwi to czysta przyjemność mmm[/quote:696bb08119]
Aż strach być dziewicą


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wampiry Wysłany: 2010-07-26 20:59

Piękny tekst. Dość szczegółowo wyłożona teoria mrocznej historii. Ciekawo>> świetnie, że autor wpadł na pomysł umieszczenia swej wiedzy właśnie tutaj.


W zależności od sytuacji, motto zmienne bywa.


Wysłany: 2010-09-14 16:30

KrolowaSalamandra (Anciliae)
KrolowaSalamandra
Posty: 110
Sucha Beskidzka/Kraków

bardzo wartościowy artykuł.


"To see a World in a Grain of Sand And A Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an Hour." , my master


Wysłany: 2010-09-14 20:25

Bardzo ciekawy artykuł.Może połowę z tego wszystkiego już wiedziałam[wikipedia,książki-to chyba najwięcej],ale o niektórych rzeczach nie wiedziałam.Ale dobrze wiedzieć

O Elizabeth w sumie nie wiem nazbyt dużo,ale nadrobię zaległości nieco.
I Vlad Palownik to miał dopiero zamiłowanie do nadziewania na pale :P
Ponoć jak był najazd Turków na Wołoszczyznę[taa,słynny 'las pali'],to armię takową kazał nadziać na pale,a ich wodza na perfidnie długim i cienkim,by dłużej zdychał.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2010-09-15 21:06

Gorg666 (Bicz)
Gorg666
Posty: 349
Wakefield (UK)

[quote:ed0adcaf1f="shagi666"]Zna ktoś jakiś dobry film o wampirach ??[/quote:ed0adcaf1f]

Wywiad Z Wampirem,
Królowa Potępionych
Dracula
Nosferatu - Symfonia Grozy
Daybreakers - Świt


Aetas dulcissima adulescentia est


Wysłany: 2010-11-26 23:08

[quote:1dc705ddbb="Gorg666"][quote:1dc705ddbb="shagi666"]Zna ktoś jakiś dobry film o wampirach ??[/quote:1dc705ddbb]

Królowa Potępionych

[/quote:1dc705ddbb]

że tak pozwolę sobie na małą nekrofilie i odkopie ten temat
w tym filmie nic po za muzyką ciekawego nie było
a artykuł ciekawy, nigdy się wampirami nie interesowałem, a tu widzę że muszę zacząć ;>


Puste kieszenie, i torba pełna snów...


Wysłany: 2011-09-25 16:40

evanescence (Bicz)
evanescence
Posty: 49
Tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

świetny artykuł
tło historyczne i wampiry to coś co mnie przyciąga :)



Samotność jest czymś pięknym


Wysłany: 2011-09-26 22:57

Skoro historyczny obraz wampira bajką nazywasz, to miernej jakości obrazy Twe są, jeśli się zaś mylę, to jednak w grę wchodzi manga i/lub anime


Vampyre will never hurt you


Wysłany: 2011-09-27 21:50

Czy Ty czytać nie umiesz? Dyskusja jest o felietonie, zaś felieton przedstawia fakty ( ps. pewnie dlatego taki tytuł nosi) nie wiem czy zauważyłeś daty, konkretne wydarzenia z HISTORII oraz ogólny zarys historyczny.... Ty pod owym artykułem piszesz że taki "wampir" to bajka bo znasz lepszego (parafraza, przenośnia hiperboliczna tutaj użyta jest celowa proszę więc nie męcz klawiatury pisanie że nie napisałeś że znasz ale... [tu wpisać sprostowanie opierające się o wyższy post twojego autorstwa]. Skoro historia to dla Ciebie bajka twoje obrazy inaczej obraz wampira znany Tobie, musi być tak samo mierny jak mierna jest celność zdania iż historia to bajka. koniec offtopa


Vampyre will never hurt you


Wysłany: 2011-09-28 15:58

Klawiatury nie da się zetrzeć ludzkimi palcami bo plastik ma większą gęstość niż lipidy składające się na naszą skórę.... miałbyć koniec offtopa więc będzie, wojny wolę prowadzić w realu...

Naprawdę dobry artykuł wyraźnie i pozytywnie wyróżniający się treścią na tle reszty felietonów z tej strony.


Vampyre will never hurt you


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło